آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 28 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110909
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ دی, ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  ۱۰ هزار معلول مازندرانی ورزشکار هستند

  مدیر کل بهزیستی مازندران گفت: مازندران ۶۰هزار معلول دارد که ۱۰ هزار نفر از آنان ورزشکار هستند و بیش از ۷ نفر نیز پارا المپیکی هستند و این توانمندی الگویی برای خانواده زیرپوشش بهزیستی است.

  آوای شمال/ جمال باقری صبح امروز در جمع خانواده بهزیستی شهرستان آمل اظهار کرد: سنت‌های آیینی در جهت حفظ سنت‌های ارزش‌مند و تلطیف قلوبی صورت می‌گیرد.

  وی با اشاره به مشارکت  هم‌شهریان مازندرانی در حل مشکلات جامعه بیان کرد: این مهم با دست بلند و نگاه ژرف از سوی خیران حل می‌شود‌.

  باقری افزود: بهزیستی در بخش پیشگیری از معلولیت‌های جدید اقدامات جدیدی در دست انجام دارد.

  این‌مسؤول تصریح کرد: سازمان بهزیستی با کمک وزارت بهداشت همه زوج‌های در بدو ازدواج و خانواده‌های دارای معلول را به آزمایشات لازم برای جلوگیری از معلولیت‌های جدید کمک می‌کند.

  وی خاطرنشان کرد: این اقدام با هدف اینکه در آینده نسبت یک به ۵۰ جمعیت معلولان به اعداد کوچک‌تری تبدیل و تعداد معلولان کمتر شود‌، صورت می‌گیرد.

  باقری یادآور شد: در حوزه‌های مختلفی چون؛ کمک به دختران و کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست دولت نمی‌تواند به‌ تنهایی نسبت به رفع مشکلات این قشر اقدام کند.

  مدیرکل بهزیستی مازندران ادامه داد: شرکای اجتماعی بخشی از مسؤولیت در کمک به خانواده‌های آسیب‌پذیر را بر عهده می‌گیرند و از این تعداد بانوان شاخص و ارزش‌مندی نیز در شهرستان آمل فعالیت دارند.

  وی بیان کرد: تعدادی از معلولان با کمک مراکز توانبخشی گل کاشتند و توانستند به مدارج بالا دست یابند.

  باقری اعلام‌ کرد: مازندران ۶۰ هزار معلول دارد که ۱۰ هزار نفر از آنان ورزشکار  هستند و بیش از ۷ نفر نیز پاراالمپیکی هستند و این توانمندیالگویی برای خانواده زیرپوشش بهزیستی است.

  مدیرکل بهزیستی مازندران تاکید کرد: سازمان بهزیستی و بخش دولتی بدون حضور شهروندان نمی‌تواند خدمات ویژه‌ای به بخش‌های مختلف زیرپوشش ارائه دهد و از این رو همواره نیازمند حضور خیران در کنار خانواده بهزیستی است‌.

  به گزارش آوای شمال به نقل از فارس؛ در این مراسم کتاب شعر سپیده فرجی دختر معلول آملی رونمایی شد و مدیرکل بهزیستی مازندران هزینه‌های چاپ و نشر کتاب را متقبل کرد‌.

  برچسب ها :

  نظرات