آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 28 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110906
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ دی, ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  صادرات ۱۲۰ تنی مرکبات مازندران تا پایان سال

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: تا پایان سال‌جاری، میزان صادرات مرکبات دو برابر شده و به 120 تن می‌رسد.

  آوای شمال/ همواره جشنواره‌ها فرصتی مغتنم برای شناسایی و معرفی محصولات موردنظر به مردم است.

  شهرستان قائم‌شهر به لحاظ داشتن باغ مرکبات فراوان و تنوع آن به پایتخت مرکبات معروف شده و قرار است جشنواره‌ای با همین عنوان در این شهرستان برگزار شود.

  *دوبرابر شدن صادرات مرکبات

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران بعد از ظهر امروز در جلسه هماهنگی جشنواره ملی مرکبات با بیان اینکه صادرات استان در بخش مرکبات وضعیت خوبی دارد، اظهار کرد: تا پایان سال‌جاری، میزان صادرات مرکبات دوبرابر شده و به ۱۲۰ تن خواهد رسید.

  عزیزالله شهیدی‌فر افزود: در سال گذشته ۵۸ هزارتن مرکبات از مازندران صادر شد و این رقم امسال نسبت به سال گذشته بیشتر شده و نشان‌دهنده موفقیت در صادرات است.

  وی تصریح کرد: برداشته شدن سیستم اصلاح ، بسته بندی و سورتینگ می‌تواند میزان مرکبات صادراتی را افزایش دهد و بهتر است در کنار موارد ذکر شده، باغداران در کشت مرکبات تنوع ایجاد کنند تا ضربه کمتری به بخش تولید و کشاورزان وارد شود.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه ۲ میلیون ۷۰۰ هزار تن انواع مرکبات در استان تولید می‌شود، اظهار کرد: از این مقدار سهم پرتقال تامسون یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن است.

  *برپایی جشنواره، فرصتی مناسب برای معرفی شهرستان

  فرماندار قائم‌شهر نیز در این جلسه برپایی جشنواره را فرصتی مناسب برای معرفی شهرستان و مرکبات آن برشمرد و اظهار کرد: ۲۵ رقم انواع مرکبات در شهرستان تولید می‌شود و این فرصتی است تا این ارقام را معرفی کنیم.

  یحیی یوسف‌پور تصریح کرد: می‌توان از فضای جشنواره برای جذب سرمایه‌گذار هم استفاده کرد چراکه مازندران و به‌ویژه قائم‌شهر در زمینه تولید مرکبات حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

  وی ادامه داد: باید این جشنواره در تقویم شهرستان ثابت شود و هرساله برای کیفی‌سازی آن تلاش کرد.

  *رتبه نخست در ذخیره‌سازی مرکبات

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌شهر نیز با بیان اینکه ۱۵هزار و ۲۰۰هکتار باغ مرکبات در شهرستان وجود دارد، اظهار کرد: سهم شهرستان در تولید مرکبات ۳۵۰ هزار تن است  و رتبه چهارم در استان را دارد.

  مجید جعفری گفت: در سطح شهرستان ۱۷۶ واحد سورتینگ فعال وجود دارد که از این تعداد فقط ۱۰ سورتینگ این قابلیت را دارند که مرکبات را برای صادرات سورت کنند و رتبه نخست در ذخیره‌سازی مرکبات در کشور را دارد.

  به گزارش آوای شمال به نقل از فارس، جشنواره ملی مرکبات  ۹ تا ۱۳ دی ماه امسال در نمایشگاه بین المللی مازندران واقع در قائم‌شهر برگزار می‌شود.

  برچسب ها :

  نظرات