آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 28 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110890
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ دی, ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  معاون آموزشی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها:

  سند اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب تهیه شود

  معاون آموزشی پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور گفت: تبدیل بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به سند اجرایی مهم است؛ زیرا خطر تحریف، این بیانیه را تهدید می‌کند.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام نیکزاد عیسی‌زاده معاون آموزشی پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور در مراسم گرامیداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه، اظهار کرد: از نخستین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی که موضوع وحدت حوزه و دانشگاه که از ابتکارات شهید مفتح بود مطرح شد تا به امروز پیشرفت‌ها و اتفاقات شگرفی در صحنه جامعه اتفاق افتاده که مرهون تلاش استادان و فرهیختگان حوزه و دانشگاه است.

  وی بیانیه گام دوم انقلاب را یادآوری کرد و گفت: مقام معظم رهبری خواستار این هستند که بیانیه گام دوم در دانشگاه‌ها به گفتمان تبدیل شود.

  معاون آموزشی پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور توضیح داد: در واقع دبیرخانه و اندیشکده‌هایی که متشکل از متفکران حوزوی و دانشگاهی هستند باید در جلسه‌ای بر اساس بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری به‌عنوان راهبرد‌های ۴۰سال بعد انقلاب تعامل کنند که می‌تواند منشأ تحولات عظیمی در یک استان و یا همه کشور باشد.

  عیسی‌زاده گفت: با بررسی بیانیه گام دوم انقلاب و بعضی از راهبردها و نکات مهم متوجه می‌شویم که این بیانیه برای استادان حوزه و دانشگاه نقشه راه تعریف کرده است.

  وی اظهار کرد: امروزه یکی از مطالبات مقام معظم رهبری از دانشجویان و جوانان و استادان فرهیخته در این کشور حرکت به سمت تمدن‌سازی است که یک افق بسیار بلند و یک نگاه همه‌جانبه به تمام عرصه‌های تمدن‌سازی است.

  معاون آموزشی پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور لزوم زمینه‌سازی برای ظهور امام زمان(عج) از سوی فرهیختگان حوزه و دانشگاه را یادآور شد و  بیان کرد: مأموریت عظیم استاد حوزه و دانشگاه زمینه‌سازی حکومت مهدوی است که در واقع در این بیانیه باید مورد توجه هر دو نخبگان حوزوی و دانشگاهی قرار بگیرد.

  عیسی زاده ادامه داد: امروزه اگر کسی حرف از توسعه و پیشرفت بزند اما بیانیه گام دوم را نخواند و تعمق نکند، به‌نظر من خیلی راه به جایی نمی‌برد.

  وی با بیان اینکه اگر این هم‌افزایی‌ها اتفاق بیفتد می‌تواند تحول ایجاد کند، گفت: تبدیل بیانیه به یک سند اجرایی مهم است و خطر تحریف این بیانیه را تهدید می‌کند و مأموریت استادان دانشگاه و حوزه است که به تعبیر مقام معظم رهبری بیانیه گام دوم انقلاب را به گفتمان تبدیل کنند.

  معاون آموزشی پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور اظهار کرد: سبک زندگی اسلامی، عزت و اقتدار و هویت ملی، امید و نگاه خوش‌بینانه به آینده، اشتغال، معیشت و اقتصاد مقاومتی زمینه‌ساز تمدن نوین اسلامی است و در نهایت انقلاب به‌عنوان یک مفهوم مستمر و یک جریان سیال و رو به رشد باید در طول تاریخ ادامه پیدا کند.

  عیسی‌‌زاده افزود: موضوع وحدت حوزه و دانشگاه یک ظرفیت بی‌بدیل است و اگر این ظرفیت بتواند در خدمت بیانیه گام دوم انقلاب قرار بگیرد، می‌تواند منشأ اثرات و تحولات شگرفی برای آینده نظام باشد.

  برچسب ها :

  نظرات