آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 28 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110868
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ دی, ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  جریمه ۳ میلیون خودروی فاقد معاینه فنی/ ۶۰ درصد اتوبوس‌های شهرداری در سن فرسودگی هستند

  رئیس پلیس راهور ناجا گفت: 60 درصد اتوبوس‌های گازوئیل‌سوز شهرداری تهران در سن فرسودگی هستند.

  آوای شمال/ سردار سید کمال هادیان‌فر در حاشیه آیین اختتامیه جشنواره فرهنگ رانندگی و انضباط ترافیکی در جمع خبرنگاران در خصوص عملکرد پلیس راهور در بحث آلودگی هوا اظهار داشت: در خصوص آلودگی هوا گزارش کاملی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به رئیس قوه قضائیه، دادستان کل کشور،‌ رئیس سازمان بازرسی و سایر مسئولان ارائه کرده و در آن گزارش به ماده ۸ هوای پاک تاکید کرده‌ایم.

  رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: در ماده ۸ هوای پاک ۱۰ تعهد مخصوص دولت محترم است که بخشی از آن در دست اقدام است و بخشی دیگر ان‌شاءالله اجرا خواهد شد.

  وی با اعمال جریمه برای خودروهای فاقد معاینه فنی پرداخت گفت: طبق قانون خودروهای فاقد معاینه فنی روزانه ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شود که در تهران در ۸ ماهه اخیر، ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار وسیله جریمه شده‌اند که برای ۸۸ هزار خودرو تکرار جریمه صورت گرفته است.

  سردار هادیان‌فر به جانفشانی ماموران پلیس راهور اشاره و بیان داشت: علی رغم آلودگی شدید هوا ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی برای مدیریت و تسهیل در تردد در معابر حضور دارند و متاسفانه با توجه به شدت آلودگی چندین نفر از پرسنل ما به بیمارستان منتقل شده‌اند.

  رئیس پلیس راهور ناجا اعلام کرد: پلیس راهور از تردد کامیون‌های سنگین در روزهای آلوده ممانعت می‌کند؛ در این خصوص ماده ۱۸ و جریمه نیز اعمال می‌شود و در صورت نیاز توقیف هم در دستورکار است.

  وی به موضوع اتوبوس‌های شهرداری تهران که گازوئیل‌سوز هستند پرداخت و گفت: ۶۰ درصد این اتوبوس‌ها در سن فرسودگی است و باید شهرداری نوسازی آنها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در دستور کار قرار دهد.

  برچسب ها :

  نظرات