آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ , Wednesday 3 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110861
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ دی, ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  رشد ۱۹ درصدی اعتبارات مبارزه با مواد مخدر در کشور

  دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در ارتباط با میزان اعتبار در بخش پیشگیری، گفت: با وجود مشکلات اقتصادی دولت اعتبارات مبارزه با مواد مخدر را 19 درصد رشد داده است که بنا داریم در حوزه پیشگیری هم به صورت جدی ورود پیدا کنیم.

  آوای شمال/ سردار اسکندر مومنی در حاشیه دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مازندران با اعلام اینکه در سال جاری کشفیات مواد مخدر ۱۷ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است، اظهار کرد: میزان کشفیات مواد مخدر کشور در هشت ماهه سال جاری ۷۰۰ تن است که بالاترین میزان کشفیات مواد مخدر در کشور است.

  دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور خاطرنشان کرد: با وجود افزایش کشفیات مواد مخدر شاهد افزایش تلفات اشرار، مصادره اموال قاچاقچیان و کاهش تعداد شهدای این بخش هستیم.

  مومنی ادامه داد: تمرکز ما در بخش مبارزه با مواد مخدر مبارزه با باندهای بزرگ است.

  وی درباره وضعیت دستگیری و میزان کشفیات مواد مخدر بیان کرد: ۷۱ درصد کشفیات ما ناشی از اقدامات اطلاعاتی و امنیتی بر باندهای بزرگ مبارزه با مواد مخدر است، ۷۵ درصد کشفیات در شرق کشور و ۲۵ درصد دیگر در سایر استانها انجام شده است.

  مومنی در ارتباط با میزان همکاری سایر دستگاه‌های اجرای، گفت: همکاری دستگاه‌های مقابله‌ای ما مانند نیروی انتظامی، بسیج و وزارت اطلاعات بسیار مطلوب است در حوزه درمانی هم وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی اقدامات موثری دارند.

  دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر خاطرنشان کرد: وزارت ارشاد و وزارت آموزش و پرورش همکاری بسیار مناسبی دارند و در این بخش وظایف دیگری هم تعریف شده است.

  وی در ارتباط با میزان اعتبار در بخش  پیشگیری، بیان کرد: با وجود مشکلات اقتصادی دولت اعتبارات مبارزه با مواد مخدر را ۱۹ درصد رشد داده است که بنا داریم در حوزه پیشگیری هم به صورت جدی ورود پیدا کنیم.

  برچسب ها :

  نظرات