آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 28 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110860
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ دی, ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  کشف ۷۰۰ تن مواد مخدر در کشور/ تولید شیشه در افغانستان نگران‌کننده است

  دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف 700 تن مواد مخدر طی سال جاری در کشور خبر داد و گفت: با حمایت خارجی‌ها روند تولید مواد مخدر صنعتی در کشور افغانستان رشد داشته است که روند تولید شیشه افغانی بسیار زیاد شده و این موضوع جای نگرانی دارد.

  آوای شمال/ سردار اسکندر مومنی بعد از ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در مازندران با اعلام اینکه میزان معتادان متجاهر در مناطق حاشیه‌ای کشور زیاد است، اظهار کرد: برنامه‌ ویژه‌ای در این حوزه تعریف شده که نیاز به حمایت همه جانبه در بین سایر دستگاه‌های اجرایی کشور داریم.

  وی با اعلام اینکه بیش از ۲۸۰ میلیون مصرف‌کننده مواد مخدر در جهان وجود دارد، خاطرنشان کرد: سالانه ۵۰۰ هزار نفر بر اثر مواد مخدر فوت می‌کنند.

  *رشد ۵۰ برابری تولید مواد مخدر در افغانستان

  دبیرکل  ستاد مبارزه با مخدر کشور به رشد  ۵۰ برابری مواد مخدر تولیدی در افغانستان  اشاره کرد و گفت: ۹ هزار تن مواد مخدر تولیدی در افغانستان به بیش از ۲۰۰ هزار تن رسیده است.

  مومنی خاطرنشان کرد: با حمایت خارجی‌ها روند تولید مواد مخدر صنعتی در این کشور رشد داشته است که روند تولید شیشه افغانی بسیار زیاد شده است که این موضوع جای نگرانی دارد.

  *۴میلیون ایرانی مواد مخدر مصرف می‌کنند

  وی با بیان اینکه در کشور ۲میلیون ۸۰۰ هزار مصرف کننده و یک میلیون ۶۰۰ هزار مصرف کننده تفننی و در مجموع بیش از ۴میلیون نفر مواد مخدر در کشور مصرف می‌کنند، گفت: میانگین مصرف مواد مخدر در مازندران از میانگین کشوری پائین‌تر است.

  مومنی در ارتباط با وضعیت مصرف مواد مخدر در کشور، گفت: مصرف مواد مخدر در دهه ۶۰ روند کاهشی داشته است اما در دهه ۴۰ و ۵۰ روند افزایشی داشتیم و بعد از دهه ۷۰ تا ۹۰ هم روند مصرف مواد مخدر رو به رشد بوده است.

  وی خاطرنشان کرد: رویکرد اصلی ستاد ساماندهی معتادان متجاهر، تمرکز اصلی روی پیشگیری و درمان است که باید از همه ظرفیت‌ها و نهادهای فرهنگی برای پیشگیری استفاده کنیم.

  *فرهنگ‌سازی برای تقویت قدرت «نه گفتن»

  دبیرکل  ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اضافه کرد: اقدامات پیشگیرانه باید در دستور کار قرار گیرد و بنا داریم از همه ظرفیت‌های فرهنگی و دینی استفاده شده و به سمتی برویم که خانواده‌ها و نهادهای فرهنگ‌سازی قدرت نه گفتن را بیاموزیم.

  مومنی میزان کشفیات مواد مخدر کشور در سال جاری را بیش از ۷۰۰ تن اعلام کرد و گفت: روند کشفیات مواد مخدر نسبت به سال گذشته رو به رشد است.

  برچسب ها :

  نظرات