آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 28 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110846
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ دی, ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  حمایت از طرح‌های اشتغال‌زا و دانش‌بنیان

  مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون کشور گفت: این صندوق آمادگی همه‌جانبه خود را برای حمایت از طرح های تعاونی اشتغالزا اعلام می کند.

  آوای شمال/ مهدی حسین‌نژاد صبح امروز در بازدید از شرکت تعاونی روماک گستر پارس مجری نخستین مرکز لجستیک و پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در شهرستان جویبار اظهار کرد: اجرای طرح نخستین مرکز لجستیک و پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در استان مازندران توسط شرکت تعاونی روماک یک پروژه ماندگار برای مازندران خواهد بود که موجبات توسعه اقتصادی استان را فراهم می‌کند.

  وی افزود: این صندوق با صدور ضمانت نامه‌ای به مبلغ ۱۲۰ میلیارد ریال نیز موجب توسعه بیشتر این شرکت تعاونی شده و در ادامه راه نیز از فعالیت‌های این شرکت موفق حمایت خواهد کرد.

  مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون کشور با تأکید بر ضرورت حمایت از تعاونی‌ها خاطرنشان کرد: نوآوری در بخش تعاون یکی از اولویت‌های صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون است و حمایت ویژه این صندوق از طرح‌های دانش بنیان و نوآور گواه این مهم است.

  حسین‌نژاد تصریح کرد: این صندوق آمادگی همه‌جانبه خود را برای حمایت از طرح‌های تعاونی اشتغال‌زا اعلام می‌کند.

  اشتغال‌ ۱۰۰۰ نفر با تکمیل پایانه صادراتی محصولات کشاورزی جویبار

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران نیز در این دیدار گفت: با راه‌اندازی سه فاز پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در جویبار شاهد اشتغال‌زایی برای بیش از ۱۰۰۰ مازندرانی هستیم.

  کامران اصغری با قدردانی از زحمات این کارآفرین نمونه اظهار کرد: سخنان اخیر مقام معظم رهبری درباره بخش تعاون نشان از اهمیت بالای این حوزه در سطح کشور دارد و باید برای رشد سهم بخش تعاون در اقتصاد کشور با کمک مسؤولان، مردم و بخش تعاون بیش از پیش تلاش کرد.

  وی افزود: مازندران از استان‌های با ظرفیت بسیار بالا در زمینه تعاون است و نیاز است در راستای رشد بیش از پیش این بخش با کمک همه مردم و مسؤولان گام برداشت.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خاطرنشان کرد: مرکز لجستیک و پایانه صادراتی محصولات کشاورزی قطعا موجب توسعه اقتصادی استان خواهد شد و تحقیقات میدانی نشان می‌دهد تأسیس چنین مرکزی علاوه بر اشتغالزایی به اصلاح نظام توزیع و تنظیم بازار محصولات کشاورزی کمک شایانی خواهد کرد.

  اصغری با تأکید بر ضرورت حمایت از کارآفرینان بیان کرد: اگر هر سه فاز این پایانه راه‌اندازی شود شاهد اشتغالزایی برای بیش از ۱۰۰۰ مازندرانی خواهیم بود که البته مشاغل بسیاری را به صورت غیر مستقیم نیز بوجود خواهد آمد.

  وی با اشاره به ظرفیت بالای شرکت‌های تعاونی در مازندران افزود: در کنار فعالیت‌های ویژه شرکت روماک، تعاونی پرورش ماهیان خاویاری قره برون نیز در شهر جویبار با صادرات خاویار به شهرت جهانی رسیده است و اشتغالزایی و ارز آوری مطلوبی را برای کشور و استان مازندران نیز به ارمغان آورده است.

  این مسؤول ادامه داد: این شرکت تعاونی نیز در حال اجرای اولین پایانه صادراتی محصولات خاویاری در استان مازندران است که در این زمینه پیشرفت مطلوبی داشته است که قطعا با تأسیس این پایانه ضمن توسعه اقتصادی کشور و استان شاهد اشتغال‌زایی ویژه‌ای برای جوانان خواهیم بود.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در پایان گفت: با معرفی الگوهای موفق تعاونی مانند این تعاونی‌های دانش بنیان و نوآور  به جوانان و به ویژه فارغ‌التحصیلان بدنبال ترویج فرهنگ تعاون بعنوان نسخه شفا بخش اقتصاد کشور و استان هستیم.

  برچسب ها :

  نظرات