آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 28 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110748
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  استیضاح ترامپ دعوا بر سر تصاحب قدرت در آمریکاست

  دستیار ارشد رئیس مجلس در امور بین‌الملل خاطرنشان کرد: استیضاح ترامپ دعوا بر سر تصاحب قدرت در آمریکاست.

  آوای شمال/ حسین امیرعبداللهیان دستیار ارشد رئیس مجلس در امور بین‌الملل در صفحه شخصی خود در توییتر خاطرنشان کرد: استیضاح ترامپ هم دعوا بر سر تصاحب قدرت در آمریکاست.

  متن کامل توییت دستیار ارشد رئیس مجلس در امور بین‌الملل به شرح ذیل است:

  در تاریخ ایران، رفتار کاخ سفید نشان داده که راهبرد جمهوری خواهان و دموکراتها در قبال مردم بزرگ ایران و منطقه، متمرکز بر منافع یک جانبه آمریکاست و نه منافع مشترک. استیضاح ترامپ هم دعوا بر سر تصاحب قدرت در آمریکاست. نتیجه مذاکرات ما با هر دو حزب آمریکا، «بدعهدی» آنها بود. ‌

  به گزارش فارس، نتایج یک نظرسنجی جدید در آمریکا نشان می‌دهد که بیش از ۵۰درصد مردم این کشور معتقدند تحقیقات مجلس نمایندگان برای استیضاح دونالد ترامپ رئیس‌جمهور ایالات متحده مدارک متقاعدکننده‌ای را در این موضوع ارائه کرده است.

  به نوشته وبگاه «هیل»، این نظرسنجی که به‌صورت مشترک توسط موسسه «هریس‌ایکس» و نشریه هیل انجام شده، نشان می‌دهد که ۵۳ درصد از آمریکایی‌ها می‌گویند مدارک مستدلی برای استیضاح ترامپ وجود دارد.

  مجلس نمایندگان آمریکا بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) با اکثریت آرا هر دو بند طرح استیضاح ترامپ را به تصویب رساند تا او سومین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکا لقب بگیرد که استیضاح می‌شود.

  اعضای مجلس نمایندگان آمریکا در دو مرحله بر سر این دو بند رأی‌گیری کردند. ابتدا بند «سوءاستفاده از قدرت» به رأی گذاشته شد که تصویب شد. قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا دیگر بند این قطعنامه را که به اتهام «ممانعت در تحقیقات کنگره» مربوط می‌شد، نیز به تصویب رساندند.

  در مقابل، روز گذشته، سخنگوی کاخ سفید با شرم‌آور خواندن تصویب استیضاح رئیس جمهور آمریکا در مجلس نمایندگان این کشور، گفت مطمئن است که مجلس سنا ترامپ را از اقدام خطا تبرئه می‌کند.

  برچسب ها :

  نظرات