آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ , Friday 5 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110738
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  ارتباط حوزه و دانشگاه موجب تربیت نیروهای متعهد و متخصص می‌شود

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مازندران گفت: سال‌ها است که ورود روحانیون در دانشگاه‌ها از طریق دفاتر نهاد مقام معظم رهبری صورت می‌گیرد اما اگر این ارتباط نزدیک‌تر باشد به وحدت و تربیت نیروهای متعهد و متخصص منجر می‌شود.

  آوای شمال/ حسین کرمانیان با اشاره به ضرورت وحدت حوزه و دانشگاه اظهار کرد: مردم و جامعه از گذشته تا به امروز، روحانیت و حوزه‌های علمیه را کانون‌های دینی، اعتقادی و عقیدتی و دانشگاه‌ها را هم به‌عنوان مراکز علمی، رشد و باروری در حوزه‌های دانشی می‌بینند.

  وی بر ضرورت عجین شدن حوزه و دانشگاه با یکدیگر برای تبیین مباحث اعتقادی و علمی تاکید کرد و افزود: سال‌ها است که ورود روحانیون در دانشگاه‌ها از طریق دفاتر نهاد مقام معظم رهبری صورت می‌گیرد و همچنین حضور آنان در دروس مرتبط و مربوط به ریشه‌های انقلاب اسلامی، الهیات، ادیان، معارف اتفاق افتاده است؛ اما اگر این ارتباط نزدیک‌تر باشد به وحدت و تربیت نیروهای متعهد و متخصص منجر می‌شود.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مازندران خاطرنشان کرد: حوزه‌ها و دانشگاه باید از بخش‌های کاری یکدیگر آشنایی بیشتری پیدا و از مبانی کاری هم اطلاعات بیشتری کسب کنند؛ تعریف حوزه‌های کاری بیشتر می‌تواند پژوهشی و یا آموزشی باشد؛ همچنین حضور حداکثری طرفین در مراکز کاری خودشان مثلا برخی دانشجویان در کلاس طلبه‌ها و طلبه‌ها در کلاس‌های دانشگاهی، همچنین مدرسین حوزه‌ها در کنار استادان دانشگاه در هسته‌های آموزشی و فرهنگی می‌تواند در وحدت حوزه و دانشگاه تاثیرگذار باشد.

  کرمانیان بیان کرد: اگر بتوانیم این ارتباطات را بیشتر کنیم می‌توانیم به آن شکل واقعی دانشگاه تمدن اسلامی که سال‌ها است مطرح شده، برسیم؛ این امر با حضور حداکثری طرفین در حوزه‌های کاری یکدیگر و استفاده از دانش و توانایی حوزه و دانشگاه محقق خواهد شد.

  وی با بیان اینکه حوزه و دانشگاه باید اطلاعات بیشتر از حوزه‌های کاری یکدیگر داشته باشند، افزود: مشارکت این دو نهاد مهم در امور پژوهشی می‌تواند یک شکل دانشگاه اسلامی، دینی و اعتقادی را شکل دهد.

  کرمانیان بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری برای نخستین‌بار در مازندران همایش وحدت حوزه و دانشگاه را با چند مقاله و حضور مسؤولان حوزه و دانشگاه برگزار کرد و امیدواریم با مشاوره‌ها و جلساتی که با دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد داشته‌ایم حضور حداکثری طرفین و ارتباط کاری را برقرار کنیم.

  برچسب ها :

  نظرات