آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 28 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110734
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  کاهش کاغذبازی در بخش اخذ پروانه تأسیس/ یک روزه مجوز می‌دهیم

  رئیس سازمان صمت مازندران گفت: اخذ پروانه بهره‌برداری که میانگین ۲۱/۲ روز طول می‌کشید به ۴/۹ و ۴/۵ روز رسید، که تا آخر سال میانگین صدور سرعت جواز ما یک روزه خواهد بود.

  اوای شمال/ احمد حسین زادگان استاندار مازندران در همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه مازندران در سال جاری که از صبح امروز در سالن همایش بانک صادرات مرکزی ساری برگزار شد، گفت: فشار ناشی از تحریم‌ها ناخواسته ما را به سمت بخش خصوصی کشید که فرصت مغتنمی است که از اقتصاد رانتی نفتی فاصله بگیریم.

  وی افزود: امروز در شرایط حاکم در کشور که فروش نفت کاهش چشمگیری داشته است، دولت باید وابستگی خود را کم کند، همه می‌دانیم که دولت صادرکننده و تولیدکننده خوبی نبوده و نیست، و اگر امروز ارز را تأمین می‌کنیم بواسطه اعتماد به بخش‌های خصوصی است

  حسین‌زادگان تأکید کرد: وضعت اقتصادی و اجتماعی مردم خوب نیست، باید در کنار هم با اراده مشترک مشکلات را حل کنیم و از ظرفیت‌های استان در تولیدات صادر محور استفاده کنیم.

  این مسؤول با اشاره به علت پیشرفت کشور چین، عنوان کرد: در کشور ما هم قوانین سخت‌گیرانه دولتی باید کم  باشد و دولت رقیب بخش خصوصی نباشد، نباید دنبال مقصر باشیم و توپ را در زمین یکدیگر بندازیم،  دولت انتخاب همین مردم است.

  وی خاطرنشان کرد: در استان مازندران بسترهای لازم دولتی فراهم است، ما چهار بندر، سه فرودگاه و پنج گمرک در مازندران داریم، در بخش کشاورزی نباید محدود به یکی دو کشت باشیم  به سمت طبقاتی‌شدن و تولید محصولات  باکیفیت برویم.

  در ادامه حسینقلی قوانلو رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران اظهار کرد: صادرکنندگان در شرایط تحریم، سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی هستند که در چهارچوب اقتصاد مقاومتی در پنج محور حرکت می‌کنند.

  وی اعلام کرد: امروز نسبت صادرات به تولید ناخالص داخلی در کشور ما ۱۰ درصد و در استان مازندران کمتر از ۳ درصد است، در صورتی که این رقم در کشورهای اروپایی ۴۳ درصد است.

  قوانلو گفت: امروز ۲۱ واحد صنعتی بازرگانی برتر مازندران برای تجلیل انتخاب شدند، این واحدها در شرایط سخت دوام آورده و دست از تلاش برنداشتند.

  این مسؤول اعلام کرد: در این استان تلاش کنیم فضای کسب و کار بهتر شود چرا که ظرفیت سرمایه‌گذاری در بخش صنعت وجود دارد.

  وی خاطرنشان کرد: اخذ پروانه بهره‌برداری که میانگین ۲۱/۲ روز طول میکشید  به ۴/۹ و ۴/۵ روز رسید،  که تا آخر سال میانگین صدور سرعت جواز ما یک روزه خواهد بود.

  قوانلو ادامه داد: در شهریور ماه جاری حجم سرمایه‌گذاری ما ۴۵ میلیارد تومان و تا پایان سال به هزار میلیارد تومان می‌رسد در صورتی که سال گذشته ۶۰۰ میلیارد تومان بود، مازندران در بخش اشتغال رشد دوبرابری داشته و بیش از ۹۵ واحد تعطیل را راه‌اندازی کردیم، همچنین ۱۶ درصد مصرف برق صنعتی ما رشد داشته است.

  در پایان این مراسم از ۲۱ واحد برتر صادرکننده استان تجلیل شد.

  برچسب ها :

  نظرات