آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 28 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110691
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  «لیرشاه» و «کمدی‌زا» برای اجرا آماده شدند/ مشکل دریافت سالن تئاتر کماکان پابرجاست

  یک کارگردان و بازیگر تئاتر از آماده سازی دو پروژه نمایشی با هنرجویانش برای اجرا خبر داد و گفت: متأسفانه بحث گرفتن سالن برای کارگردان‌ها معضلی شده است ما هم با چند سالن صحبت کردیم تا ببینیم کجا می‌توانیم کارها را به صحنه ببریم.

  آوای شمال/ «کاوه مهدوی» کارگردان و بازیگر تئاتر مبنی بر به اجرا رساندن کارهایش با هنرجویان عنوان کرد: الان دو کار ما با هنرجویان به مرحله اجرا رسیده اما مشکلمان سالن است. با چند سالن دولتی و خصوصی صحبت کردیم حتی شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی هم پیگیر کار ما بود اما هنوز شرایط مشخص نیست.

  وی درباره این پروژه گفت: با توجه به بلند بودن نمایشنامه لیرشاه تصمیم گرفتیم آن را به دو بخش تقسیم کنیم یک بخش خود لیرشاه و بخش دیگر امیر  گلاستر که اگر به اجرا برسیم نود درصد امیرگلاستر به اجرا خواهد رسید و در کنارش به لیرشاه هم خواهیم پرداخت.

  وی در ادامه افزود: کلاس‌های ما زیرنظر انجمن هنرهای نمایشی استان تهران است که یکی از پروژه‌ها در تهران لیرشاه است که اکنون بیشتر کار آماده شده و بچه‌ها در حال تمرین هستند خیلی برایم مهم است که این پروژه نمایشی دیده شود و انتظارم هم همین است چرا که در حد کلاسی نیست و به مرحله حرفه‌ای رسیده است.

  مهدوی درباره پروژه دیگرش نیز گفت: این پروژه برای بچه‌های شهریار است که خوشبختانه با خانم مقتدی مدیر تئاتر سنگلج صحبت‌هایی کردیم و امیدواریم این کار در این سالن به صحنه برود. نمایش هم براساس حساب پرداخت نمی‌شه داریو فو است که من اسم فعلی آن را «کمدی زا» گذاشته‌ام.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا در جشنواره فجر حضور  دارد یا خیر، گفت: امسال در فجر نیستم چون دو سالی است که کاری انجام نداده‌ام. علتش هم پرداخت نشدن یک سری مطالباتم است که اگر امسال هم به نتیجه نرسد مجبورم صحبت‌هایی را رسانه‌ای کنم. با این حال امیدوارم جشنواره امسال هم پربار باشد.

  برچسب ها :

  نظرات