آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ , Sunday 31 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110660
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  وحدت حوزه و دانشگاه یک رفتار استراتژیک است

  نماینده ولی فقیه در مازندران رابطه حوزه و دانشگاه تعبیر دیگری از رابطه علم و دین است،گفت: این وحدت یک تاکتیک نیست بلکه یک رفتار استراتژیک است.

  آوای شمال/ آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی پیش از ظهر امروز در همایش رسالت حوزه و دانشگاه در گفتمان‌سازی گام دوم انقلاب و روز وحدت حوزه و دانشگاه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری برگزار شد، با اشاره به اینکه سالگرد شهادت شهید مفتح که شخصیتی حوزوی و دانشگاهی داشتند، اظهار کرد: امیدوارم این نشست‌های مشترک و کنار هم قرار گرفتن افکار به تفاهم روح و دل و جان بی‌انجامد.

  وی با اشاره به آیه ۱۰۳ سوره مبارکه آل عمران، افزود: در این سوره هشدار در مورد اختلاف و توصیه به وحدت شده است و به اطاعت خدا و رسول اشاره دارد، تا تفرقه و اختلاف به وحدت منتهی شود، خداوند از تفرقه متنفر است و متفرق گناهکار است.

  محمدی‌لائینی تصریح کرد: در صحیفه امام راحل دانشگاه و حوزه مربی جامعه هستند، وحدت و تعال مطلوب و از جانب خداست اختلاف و تفرقه عملی شیطانی است و هر کجا وحدت است پای خدا در میان است.

  این مسؤول در مورد خطرات تفرقه و برکات اتحاد گفت: هر چه جایگاه و مرجعیت افراد بالاتر برود اختلاف‌شان زیان‌بارتر وجدت آنها پربارتر خواهد بود، هر کجا نزاع باشد دانشگاه و حوزه باید نسبت به رفعش اقدام کنند ولی اگر این دو قشر دچار تفرقه بروند چه می‌شود؟

  وی خاطرنشان کرد: اختلاف یا قبل از وحدت است یا بعد از آن، که اختلاف بعد از وحدت خطرناکتر است، خوشبختانه در انقلاب اسلامی وحدت و انسجام ایجاد شده است.

  محمدی‌لائینی بیان کرد: وحدت را می‌توان در دو سطح؛ حداقلی بدون تخریب یکدیگر  و در سطوح بالاتر بصورت ریشه‌ای تعامل و همکاری بین حوزه و دانشگاه ایجاد کرد،اختلاف بین این‌ها به نوع دیدگاه برمی‌گردد.

  نماینده ولی فقیه در مازندران اضافه کرد: رابطه حوزه و دانشگاه تعبیر دیگری از رابطه علم و دین است، دانشگاه و حوزه باهم و نه به تنهایی در بهار انقلاب و علم، جهاد، مقاومت و پیشرفت می‌توانند رشد کنند، وحدت یک تاکتیک نیست یک استراتژیک است.

  برچسب ها :

  نظرات