آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 6 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110659
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  رسیدن به اهداف بیانیه گام دوم انقلاب نیازمند حرکت عملی است

  استاد برجسته دانشگاه‌های مازند ان گفت: در بخش بیانیه گام دوم انقلاب با توجه به اهمیت و ضرورتش در عمل باید اتفاقاتی بیفتد نه در تدوین! ما فاصله زیادی تا حرکت به سمت یک جامعه تمدنی داریم، تمدن ایرانی اسلامی هدف نهایی است.

  آوای شمال/ قربانعلی نعمت‌زاده استاد برجسته دانشگاه‌های مازندران در  همایش رسالت حوزه و دانشگاه در گفتمان‌سازی گام دوم انقلاب و روز وحدت حوزه و دانشگاه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری برگزار شد، گفت: وحدت حوزه و دانشگاه باید تحقق عینی پیدا کند چرا که مقام رهبری ما را دعوت به وحدت می‌کند.

  وی افزود: زخم عظیم جدایی دانشگاه از حوزه که در اندیشه و فکر جدا هستند، نیاز به جراحی عمیق دارد و با یک چسب فنتوپلاس قابل ترمیم نیست، قبل از جامعه تمدن‌ساز باید فکر تمدن‌ساز ایجاد کنیم.

  نعمت‌زاده تأکید کرد: دانشگاه و حوزه باید به جایی برسند که علم را واحد بدانند، فرق بین حوزه و دانشگاه پس از دوران صفویه که در آن دوران با یک شخصیت علمی عالم و فناور روبرو بودیم، آغاز و شکاف عمیقی بین دانشگاه وحوزه ایجاد شد.

  این پژوهشگر و فعال دانشگاهی تصریح کرد: در بخش بیانیه گام دوم انقلاب با توجه به اهمیت و ضرورتش در عمل باید اتفاقاتی بیفتد نه در تدوین! ما فاصله زیادی تا حرکت به سمت یک جامعه تمدنی داریم، تمدن ایرانی اسلامی هدف نهایی است.

  وی با اشاره به اینکه تشکیل حکومت در هر جامعه امری بدیهی است، اظهار کرد: حکومت‌ها یا دینی هستند یا غیردینی و عناصر تمدنی در محور یک اندیشه می‌چرخند، در جمهوری اسلامی توحید به عنوان گشت‌آور است توحیدی که منطبق با منظومه معرفت وحی بنیادی است.

  نعمت‌زاده بیان کرد: امام راحل علیرغم اینکه غرب ظرفیت‌ها و فناوری بالایی دارد، ولی تمدن غرب را تمدن نمی‌دانست، و آنها را مشتی بی‌خرد آشوب‌گر بی‌دین خطاب می‌کرد.

  این مسؤول افزود: دانشگاه و حوزه باید تکلیف‌شان را روشن کنند اگر قرار باشد دو شخصیت ساینسیت و عالم تربیت کرده و هر کدام یک طور اقدام کنند، نتیجه خوبی نخواهد داشت، باید یکی شوند، هر دو باید فکر توحیدی داشته باشند.

  وی خاطرنشان کرد: اگر نتوانیم این وحدت نگرش بین حوزه و دانشگاه ایجاد کنیم، نخواهیم توانست آن را در جامعه عملیاتی کنیم، فعالان دانشگاه و حوزه باید اقدامات لازم در زمینه ایجاد وحدت بین دانشگاه و حوزه را انجام دهند.

  برچسب ها :

  نظرات