آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 28 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110650
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  جان‌باختن ۴۵۰ نفر براثر حوادث رانندگی در مازندران

  مدیرکل پزشکی قانونی استان گفت: مجموع آمار تلفات حوادث رانندگی در هشت ماه امسال را ۴۵۰ اعلام کرد و افزود: ۳۶ درصد کل تلفات حوادث رانندگی هشت ماه امسال عابران پیاده بودند.

  آوای شمال/ به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان مازندران، علی عباسی مجموع آمار تلفات حوادث رانندگی در هشت ماه امسال را ۴۵۰ اعلام کرد و افزود: ۳۶ درصد کل تلفات حوادث رانندگی هشت ماه امسال عابران پیاده بودند.

  وی افزود: بیشترین گروه سنی عابرانی که در حوادث رانندگی کشته می شوند،‌افراد بالای ۶۱ سال و کمترین سنین کمتر از ۱۰ سال دارند، بر اساس آمارهای موجود از نظر گروه سنی بیشترین عابران پیاده فوت شده با ۷۰ نفر، معادل ۴۳ درصد در گروه سنی ۶۱ سال به بالا قرار دارند.

  مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران در خصوص بالاترین آمار متوفیات عابران پیاده در استان گفت: شهرستان‌های بابل با ۳۳، ساری با ۲۵ و  آمل با ۱۵ نفر بیشترین تعداد عابران فوت شده را در هشت ماه امسال به خود اختصاص داده اند، و شهرستان گلوگاه با یک فوتی کمترین عابران متوفی در آن ثبت شده است.

  این مسؤول با اشاره به محل فوت عابران پیاده حاطرنشان کرد: ۹۱ نفر ازعابران پیاده در مسیرهای برون‌شهری  و روستایی، ۷۳ نفر درون شهری و جان خود را از دست دادند، همچنین براساس آمار ۷۵ نفر از عابرین پیاده در محل حادثه و ۸۹ نفر در بیمارستان فوت کردند.

  براساس آمار ارجاعی مراکز پزشکی قانونی استان، خرداد با ۲۸، مردادبا ۲۷، مهر آبان با ۲۲ نفر بیشترین ماه، تیر و فروردین هر کدام با ۱۵ نفر کمترین فوتی در آن گزارش شده است.

   عضو شورای قضایی استان با اشاره به افزایش سن سالمندی خاطر نشان کرد: این افزایش ایجاب می‌کند رانندگان در هنگام رانندگی توجه و دقت بیشتری به عابران، به ویژه عابران سالمند داشته باشند، چرا که سالمندان به علت وجود مشکلات مفصلی اسکلتی و در نتیجه تحرک و عکس‌العمل کند نمی‌توانند خود را هنگام حوادث رانندگی از مهلکه نجات دهند و از طرف دیگر به علت بیماریهای مزمن پوکی استخوان میزان شکستگی و در نتیجه بستری در بیمارستان افزایش می‌یابد که این خود ریسک مرگ و میر را در سالمندان بالا می‌برد.

  برچسب ها :

  نظرات