آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 28 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110640
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  کلاهبرداری ۶۰۰ میلیاردی در مازندران لو رفت

  فرمانده انتظامی استان مازندران از دستگیری افرادی که با تشکیل باندی اقدام به کلاهبرداری 600 میلیارد ریالی در شهرستان‌های آمل، قائم شهر، ساری و بابل کرده بودند، خبر داد.

  آوای شمال/ به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی پلیس مازندران، سیدمحمود میرفیضی اظهار کرد: در پی وقوع چندین فقره کلاهبرداری از سوی افرادی سودجو از شهروندان در سطح شهرستان‌های مرکزی استان با استفاده از چک‌های بلامحل و مراجعه تعدادی شاکی به مرجع قضائی و انتظامی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

  وی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی سرانجام ماموران انتظامی کلانتری ۱۵ شهرستان بابل موفق شدند یکی از اعضای این باند کلاهبرداری را شناسایی و با هماهنگی قضائی وی را به همراه ۴ همدستش در شهرستان بابل دستگیر کنند.

  فرمانده انتظامی استان مازندران ادامه داد: در تحقیقات پلیسی مشخص شد، اعضای این باند با تهیه دسته چک از شعبات مختلف بانک‌ها، برگه‌های چک خود را با امضاء شخصی به ازای دریافت درصدی از مبلغ چک به دیگران می‌فروختند و علاوه بر آن با دریافت خدمات و خرید کالا از فروشگاه‌ها و مراکز خرید و ارائه چک‌های بلامحل از متصدیان این واحدهای صنفی و شهروندان کلاهبرداری می‌کردند.

  این مسؤول بیان کرد: متهمان در تحقیقات و بازجویی‌های فنی پلیس تاکنون به  ۶۰۰ میلیارد و ۴۹۸ میلیون ریال کلاهبرداری از ۱۳۲ شهروند در شهرستان‌های آمل، قائم‌شهر، ساری، بابلسر و بابل اعتراف کردند.

  میرفیضی با اشاره به این که، متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند به شهروندان توصیه کرد: در زمان خرید و فروش اقلام و انجام معاملات از پذیرش چک‌ها و اوراق مالی فاقد اصالت و اعتماد بیجا به افراد ناشناس جدا خودداری و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، مراتب را سریعاً به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

  برچسب ها :

  نظرات