آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 28 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110610
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
 • شما اینجا هستید :فرهنگی > فضای مجازی
 •   

  نخستین کنسرت تلفیقی «پایکوب» برگزار شد/ رونمایی از یک آلبوم و شبی برای «غم کُشی»

  نخستین کنسرت تلفیقی گروه «پایکوب» ۲۴ و ۲۵ آذر در دو سانس روی صحنه رفت.

  آوای شمال/ نخستین کنسرت تلفیقی گروه «پایکوب» ۲۴ و ۲۵ آذر در دو سانس روی صحنه رفت تا در اجرایی که «شبی برای غم کُشی» نام‌گذاری شده بود، دوستداران این سبک از موسیقی تجربه جدیدی در فضای کنسرت را شاهد باشند.

  کورش مهربان خواننده گروه «پایکوب» با قطعه «پرسون پرسون» روی صحنه آمد و پس از اتمام این قطعه رو به حضار گفت: «خوشحالیم که امشب میزبان شما هستیم و قرار است برای ساعاتی از همه غم و اندوه دنیا فاصله بگیریم و لحظات خوشایندی را با هم تجربه کنیم.»

  اجرای قطعاتی از نخستین آلبوم رسمی گروه «پایکوب» بخش‌های دیگر این برنامه را تشکیل می‌داد و قطعاتی چون: «دوش، ترا من دوست می‌دارم، رخساره و…» مورد توجه دوستداران موسیقی حاضر در سالن قرار گرفت و به درخواست حضار قطعه «رعنا» دوبار پشت سر هم اجرا شد.

  مهربان در بخشی از صحبت‌هایش رو به حضار گفت: «موسیقی در ایران در دوره‌های مختلف با اتفاقات و رفتارهای اجتماعی مختلفی رو‌به‌رو شده است. این هنر کماکان با فاصله زیاد هنوز هم پرطرفدارترین هنر در بین مردم است و همه ساعات زیادی از زندگی خود را با آن می‌گذرانند. موسیقی شاد با کلام فاخر و محتوای عاشقانه سال‌های زیادی در ایران یکه‌تازی کرده و استقبال از آن در دوره‌های مختلف نشانگر توانایی این سبک در ارتباط گرفتن با این سبک و سیاق شده است.»

  این خواننده موسیقی تلفیقی در ادامه به معرفی مهمانان حاضر در سالن پرداخت و در ابتدا «محمدرضا چراغعلی» موزیسین خوش نام موسیقی کشور را به همه معرفی کرد که نقش عمده‌ای در تولید آثار گروه «پایکوب» داشته است.

  محمد نوازی، محمد قدس، علی پارسا، دکتر حسین فاطمی، غلامرضا صنعتگر، امید صباغ نو، امیر غفارمنش، پیام قربانی، امیر کاظمی، مهسا ایرانیان، فرشید فهیم، و اعضای تیم فوتبال حامی هنرمندان (که امسال در مسابقات جام جهانی هنرمندان چهارم شدند)… ، از جمله چهره‌های سرشناس حاضر در سالن در دو سانس اجرای زنده این کنسرت بودند.

  امین قیاسی، فرید الهی، بهزاد اشعاری، فروغ فضلی، مهرنام رستگاری، علیرضا مصدقی و آراد یادگارفرد اعضای ارکستر گروه پایکوب بودند که رهبری ارکستر را سینا ذکایی موزیسین قدیمی و خوش‌نام برعهده داشت.

  در انتهای این کنسرت در هر دو شب مراسم رونمایی از نخستین آلبوم «پایکوب» با حضور دوستداران موسیقی و مهمانان برنامه انجام شد و این آلبوم در دسترس علاقمندان قرار گرفت.

  برچسب ها :

  نظرات