آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ , Sunday 31 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110592
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  تلخ مثل خداحافظی فاطمه/ چشمی که نگذاشت چالاکی به المپیک برسد

  فاطمه چالاکی ملی‌پوش کاراته‌کا و دختر قهرمان مازندرانی، بعد از آن حادثه ناگوار و به‌دلیل از دست دادن بینایی اش، از عرصه قهرمانی خداحافظی کرد تا شوک جدیدی به ورزش مازندران و کاراته کشور وارد کند.

  آوای شمال/ خبر کمی شوک‌آور بود اما واقعیت داشت. دیگر چالاکی را در پیکارها نخواهیم داشت. عادت کرده بودیم او را بر روی سکو ببینیم و حالا بدون فاطمه کمی برای مان دیدن کاراته سخت است.

  فاطمه چالاکی ملی پوش قائم‌شهری کاراته ایران که ۲ مدال برنز بازی‌های آسیایی، ۷ مدال آسیایی و جام باشگاه‌های آسیا، برنز دانشجویان جهان و ۲ طلا، یک نقره و یک برنز رقابت‌های لیگ جهانی را در کارنامه داشت، بعد از آن صانحه رانندگی و با بدشانسی محض، از ناحیه چشم راست دچار آسیب‌دیدگی شدید شد و چندین بار زیر تیغ جراحان رفت اما هیچ ثمری نداشت و فاطمه به دلیل از دست دادن بینایی، کاراته و سوی قهرمانی را از دست داد تا برای همیشه از دنیای قهرمانی خداحافظی کند.

  اما حالا این قهرمان مازندرانی پس از خداحافظی تلخ و اجباری از دنیای قهرمانی، پا به عرصه جدیدی گذاشت و با مربیگری می‌خواهد چالاکی‌های دیگری را برای کاراته بسازد.

  فاطمه چالاکی حالا به‌عنوان مربی تیم دانشگاه آزاد در سوپرلیگ کاراته مشغول به فعالیت شده است و قصد دارد تلخی این خداحافظی را با ساختن قهرمانانی دیگر جبران کند و ثابت کند چه نعمت بزرگی برای کاراته ایران بوده است.

  به گزارش فارس؛ فاطمه چالاکی که برای کسب سهمیه المپیک تلاش می‌کرد، در آخرین حضور خود در رقابت‌های کاراته وان دوبی موفق به کسب مدال برنز شد و قرار بود عازم لیگ جهانی در چین شود که بر اثر سانحه تصادف، رویدادهای بین‌المللی را از دست داد.

  برچسب ها :

  نظرات