آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 28 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110584
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  پوستر شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بومی تیرنگ رونمایی شد

  مراسم رونمایی ازپوستر جشنواره سراسری تئاتر تیرنگ با حضور جمعی از کارشناسان و مسؤولان حوزه هنری مازندران همراه بود و این رویداد به‌طور رسمی آغاز گر جشنواره سراسری تئاتر بومی تیرنگ سال آینده شد.

  آوای شمال/ پوستر شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بومی تیرنگ در دفتر حوزه هنری مرکز مازندران و با حضور مهرناز مشرفی طراح این پوستر از این اثر گرافیکی پرده‌برداری شد.

  در این مراسم، مهرناز مشرفی کارشناس ارشد تصویرسازی دانشکده هنرهای زیبا و مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: درباره طراحی پوستر این جشنواره می‌توان بیان کرد که اصالت بومی و ملی از شاخصه‌های اصلی این پوستر بوده و از عناصری با جزئیات فراوان شکل گرفته که در جهت انتقال اندیشه و محتوایی مبتنی بر ماهیت جغرافیایی مازندران و فرهنگ غنی این بوم است.

  وی افزود: در این کار به برخی مولفه‌ها توجه ویژه‌ای شده که شامل؛ ایجاد تعادل و تقارن بصری، هم‌زمان با طراحی تصویر سازانه صورتک‌های نمایشی در ساختار و فرم پوستر، هارمونی رنگی در کنار پالتی از رنگ‌های گرم و سنتی که یادآور فضای گرم و روستایی است.

  مشرفی اضافه کرد: استفاده از المان و نشانه‌های تصویری چون؛درخت، برگ، قرقاول، تزئینات و موتیف‌های سنتی در قالب نقوشی از جنس نمد، تایپوگرافی عنوان جشنواره و هماهنگی بین فضا و محتوی پوستر از شاخصه‌های دیگر این پوستر است.

  در ادامه معصومی گرجی مدیرکل حوزه هنری مازندران نیز بیان کرد: یاسر محمودی برنتی دبیر تیرنگ شانزدهم خواهد بود، در این دوره جشنواره سراسری تئاتر بومی تیرنگ از دو بخش آثار و اجرای پژوهشی و نمایشنامه‌نویسی تشکیل خواهد شد که فراخوان آن در این هفته منتشر می‌شود.

  به گزارش فارس، شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بومی تیرنگ دهه سوم فروردین ۱۳۹۹ در استان مازندران برگزار خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات