آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 28 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110577
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  آغاز بارش برف و باران در آسمان مازندران/ پرهیز از ترددهای غیرضروری در ارتفاعات

  معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: آسمان مازندران به‌صورت ابری همراه با بارش باران، بارش برف در ارتفاعات، وزش باد و کاهش دما پیش‌بینی می‌شود.

  آوای شمال/ احمد اسدی امروز درباره پیش‌بینی وضعیت جوی روزهای آینده آسمان مازندران اظهار کرد: از اواخر دوشنبه‌شب بارش‌ها به‌تدریج از سمت غرب مازندران آغاز می‌شود.

  وی افزود: آسمان مازندران به‌صورت ابری همراه با بارش باران، بارش برف در ارتفاعات، وزش باد و کاهش دما پیش‌بینی می‌شود.

  معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران  با اشاره به اینکه این سامانه بارشی روز چهارشنبه از آسمان مازندران به‌تدریج خارج می‌شود، تصریح کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، روزهای پنج‌شنبه تا شنبه هفته آینده جو پایداری همراه با افزایش نسبی دما در آسمان مازندران مستقر می‌شود.

  اسدی در پایان گفت: دریای مازندران فردا به‌صورت مواج پیش‌بینی می‌شود.

  هشدار درباره پرهیز از ترددهای غیرضروری

  مدیرکل مدیریت بحران مازندران نیز با هشدار درباره پرهیز از ترددهای غیرضرور در ارتفاعات مازندران، اظهار کرد: از بامداد تا صبح چهارشنبه باتوجه به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر بارش باران، بارش برف ۱۰ تا ۴۰ سانتی‌متری و مه‌آلودگی در ارتفاعات استان و کاهش ۴ تا ۶ درجه‌ای دما؛ جاده‌های استان لغزنده و با کاهش دید پیش‌بینی می‌شوند  که موجب اختلال در تردد خواهد شد.

  علی‌اصغر احمدی افزود: لازم است در این مدت رانندگان از ترددهای غیرضروری در جاده‌های استان خودداری کرده و وسایل نقلیه خود را به سیستم گرمایشی و زنجیر چرخ  مجهز کنند.

  وی با تاکید بر اینکه دامداران و ساکنان بومی از نگهداری دام‌ها در حاشیه رودخانه‌ها و دهانه مسیل‌ها  پرهیز کرده و  دام‌ها را در مناطق امن هدایت کنند، خاطرنشان کرد: همچنین کوهنوردان نیز از صعود به قلل مرتفع استان در شرایط نامناسب جوی خودداری کنند.

  برچسب ها :

  نظرات