آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 28 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110510
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  زمین‌لرزه ۶٫۸ ریشتری در جنوب فیلیپین دستکم ۴ کشته برجای گذاشت

  در پی وقوع زمین‌لرزه 6.8 ریشتری در جنوب فیلیپین دستکم چهار نفر جان خود را از دست دادند و چندین نفر دیگر نیز زخمی شدند.

  زمین‌لرزه 6.8 ریشتری در جنوب فیلیپین دستکم 4 کشته برجای گذاشت

  آوی شمال/ زمین‌لرزه شدیدی به قدرت ۶٫۸ ریشتر، امروز (یکشنبه)، در نزدیکی شهر «داوائو» در جزیره «میندانائو» واقع در جنوب فیلیپین به وقوع پیوست که در نتیجه آن چهار نفر جان خود را از دست دادند و چندین نفر دیگر نیز زخمی شدند.

  بنا به گزراش شبکه الجزیزه، زمین‌لرزه امروز، جدیدترین زلزله در مجموع لرزه‌هایی بوده که اخیراً بخش جنوبی این کشور آسیایی را هدف قرار داده است.

  مرکز زمین‌شناسی آمریکا اعلام کرد که مرکز زمین‌لرزه امروز در ۶۰ کیلومتری جنوب غربی داوائو در جزیره میندانائو در عمق ۳۰ کیلومتری زمین بوده است.

  گرچه پیش‌ از این مرکز زمین‌شناسی آمریکا، قدرت زمین‌لرزه جنوب فیلیپین را ۶.۹ ریشتر اعلام کرده بود اما سپس آن را به ۶.۸ ریشتر تغییر داد.

  در نتیجه وقوع این حادثه، یک سوپرمارکت سه طبقه در شهر «پادادا» در استان «داوائو دل سور» واقع در یکهزار کیلومتری از جنوب «مانیل» سقوط کرد و در نتیجه آن دستکم سه نفر جان خود را از دست دادند.

  آنطور که رسانه‌های محلی گزارش کرده‌اند، تعدادی نامشخص ظاهراً در زیر آوار گرفتار هستند و تیم نجات موفق به نجات ۶ نفر شدند که در زیر آوار این سوپرمارکت گرفتار شده بودند.

  در شهر «ماتانائو» یک دختر ۶ ساله نیز بر اثر سقوط یک دیوار بتنی بر خانه‌اشان جان خود را از دست داد. با اینحال علیرغم آنکه شدت زمین‌لرزه زیاد بوده است، مرکز هشدار سونامی پاسیفیک اعلام کرده است که هیچ تهدید سونامی ناشی از زمین‌لرزه وجود ندارد.

  مسئولان محلی فیلیپین اعلام کردند که تاکنون ۱۴ نفر نیز در این زمین‌لرزه زخمی شدند که البته تهدیدی متوجه آنها نیست.

  پیش از این نیز در ماه اکتبر و نوامبر (مهر ماه و آبان ماه)، چهار زمین‌لرزه قدرتمند، جنوب فیلیپین را لرزاند که در نتیجه آن حوادث، ۲۰ نفر جان خود را از دست دادند.

  برخی رسانه‌های محلی گزارش کردند که صدای انفجاری در پی وقوع زمین‌لرزه امروز در فروشگاه «گایسانو» در «باجادا» واقع در شهر داوائو شنیده شد.

  برچسب ها :

  نظرات