آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 28 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت





 • کد مطلب : 110509
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  بهادر امینیان استوار نامه خود را تقدیم رییس جمهور افغانستان کرد

  سفیر جدید ایران در کابل امروز در مراسمی استوارنامه خود را تقدیم رییس جمهور افغانستان کرد.

  بهادر امینیان استوار نامه خود را تقدیم رییس جمهور افغانستان کرد

  آوای شمال/ «بهادر امینیان» سفیر جدید ایران در کابل امروز شنبه (۲۴ آذر) استوارنامه خود را تقدیم اشرف غنی رییس‌جمهور افغانستان کرد.

  اشرف غنی امروز میزبان سفرای کشورهای بلژیک، بوسنی و هرزگوین، پرتغال و جمهوری اسلامی ایران بود. این افراد در مراسم‌هایی جداگانه استوارنامه خود را تقدیم رییس‌جمهور افغانستان کردند.

  در این مراسم که «ادریس زمان» سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان نیز حضور داشت، اشرف غنی با تبریک به سفرای جدید بر گسترش روابط میان افغانستان و کشورهای ایران، بلژیک بوسنی و هرزگوین و پرتغال تأکید کرد و این کشورها را دوست و همکار خوب افغانستان خواند.

  بهادر امینیان سفیر جدید ایران روز گذشته نیز با ادریس زمان سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان در محل این وزارتخانه دیدار و رونوشت استوارنامه خود را به او تسلیم کرد.

  در جریان این دیدار سفیر ایران با تأکید بر علاقمندی جمهوری اسلامی ایران بر گسترش همه جانبه روابط دو کشور، از ادامه مذاکرات صلح با محوریت دولت افغانستان حمایت کرد.

  سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان نیز از حمایت‌های همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از ملت و دولت افغانستان قدردانی و ابراز امیدواری کرد که در دوره مسئولیت سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در افغانستان، روابط دو کشور در همه عرصه‌ها توسعه یابد.

  به گزارش فارس، امینیان چندی پیش با پیام بهبود و تقویت روابط دو کشور همسایه و هم فرهنگ بطور رسمی ماموریتش را در افغانستان آغاز کرد.

  بهادر امینیان پیش از این مسئولیت‌هایی چون رییس دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه (-۱۳۸۹-۱۳۸۶)، سفیر جمهوری اسلامی ایران در رومانی ۱۳۸۹، مسول کمیته سیاست خارجی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام  ۱۳۷۹-۱۳۷۶، مسئول کمیته برآورد معاونت استراتژیک دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی ایران-۸۶- ۱۳۸۴ و…  را به عهده داشته است.

  برچسب ها :

  نظرات