آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 30 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110480
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  اختصاص ۳۵۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های آبرسانی به عشایر کشور

  رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: پیش‌بینی می‌شود ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های آبرسانی به عشایر کشور اختصاص یابد.

  اختصاص ۳۵۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های آبرسانی به عشایر کشور

  آوای شمال/ به نقل از سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی در گردهمایی سراسری مسؤولان عمران و امور زیربنایی ادارات امور عشایر کشور در ساری، با اشاره به اعتبارات اختصاص یافته برای توسعه آبرسانی در مناطق عشایری از محل بند ه تبصره ۶ بودجه سال ۹۸ گفت: امسال ۱۲ درصد اعتبارات این بند به عشایر اختصاص یافته است که امیدواریم با پیگیری‌های صورت گرفته این میزان به ۲۰ درصد افزایش یابد که در این صورت ۳۵۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های آبرسانی به عشایر کشور اختصاص می‌یابد.

  وی با تأکید بر انجام کار بی‌منت برای عشایر، گفت: اگر برای عشایر کاری انجام می‌دهیم برای سفره و امنیت خودمان کار می‌کنیم و نباید هیچ منتی بر سر آنها بگذاریم.

  رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان این که باید عشایر را در پروژه‌ها مشارکت دهیم، اظهار داشت: پروژه‌هایی که در مناطق عشایری اجرا می‌کنیم از آن عشایر است و باید به آنان تحویل داده شود تا خودشان نگهداری و مواظبت کنند.

  به گفته وی، عشایر با وجود این که ۱.۵ درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند، ۲۵ درصد گوشت قرمز کشور را تأمین می‌کنند.

  قندالی خاطرنشان کرد: عشایر در بکرترین و دست نخورده‌ترین مراتع حضور دارند و تنها جاهایی که مراتع آن حفاظت شده و اتفاق خاصی نیفتاده همین مراتعی است که در اختیار عشایر است.

  وی با تاکید بر این که باید خودمان را به علم روز مجهز کنیم، گفت: خوشبختانه امروز به مدد اینترنت و تکنولوژی، امکانات آموزشی حضوری و چهره به چهره و همچنین غیرحضوری فراهم است که باید با استفاده از این امکانات خودمان را به علم روز مجهز کنیم.

  گفتنی است؛ گردهمایی سراسری و دوره آموزشی “برنامه‌ریزی و مدیریت منابع آب” ویژه مسئولین عمران و امور زیربنایی ادارات کل امور عشایر کشور از روز چهارشنبه ۲۰ آذر به مدت دو روز در ساری مرکز استان مازندران در حال برگزاری است.

  برچسب ها :

  نظرات