آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 30 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110472
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  مشاور اسد:

  نظم پساجنگ جهانی دوم، منقضی شده است

  مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس جمهور سوریه با اشاره به منقضی شدن نظم پساجنگ جهانی دوم، از استانداردهای دوگانه اروپا درباره حقوق بشر انتقاد کرد.

  مشاور اسد: نظم پساجنگ جهانی دوم، منقضی شده است

  آوای شمال/ «بثینه شعبان» مشاور سیاسی و رسانه‌ای بشار اسد رئیس جمهور سوریه بار دیگر از مفاهیم حقوق بشری غرب به ویژه ایالات متحده آمریکا انتقاد کرد.

  شعبان در که در نشست «تنوع فرهنگ‌ها و توسعه حقوق بشر»  در پکن حضور داشت، گفت که کشورهای غربی و آمریکا، خود را «قیّم» حقوق بشر می‌دانند، ولی در واقع، به شدت به این مفهوم در سراسر دنیا، لطمه زده‌اند.

  خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از شعبان گزارش داد که آمریکا و غرب، در مسائل داخلی سایر کشورها بویژه کشورهای عربی مانند عراق، لیبی و سوریه مداخله می‌کنند، ولی هیچ اسمی از نقض حقوق بشر رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی و جولان اشغالی سوریه، سخنی نمی‌گویند.

  وی ضمن قدردان از نقش چین در «تقویت گفت‌وگو و تفاهم مشترک بین فرهنگ‌های مختلف»، تأکید کرد که این مسئله، محور اصلی سیاست خارجی چین است.

  مشاور اسد ابراز امیدواری کرد که این نشست حقوق بشر باعث شود که این مفهوم از سلطه غربی خارج شود؛ زیرا کشورهای غربی از آن، صرفا برای مداخله در مسائل داخلی کشورها استفاده می‌کنند.

  شعبان تأکید کرد، نظم بین‌المللی که جنگ جهانی دوم آن را خلق کرد، زمانش گذشته است و باید نظم تازه‌ای ایجاد شود که بیانگر منافع کشورهای جهان باشد، به حاکمیت آنان احترام بگذارد و آنان را در کرامت انسانی، یکسان بداند.

  وی بر این باور است که شیوه آمریکا این است که حقایق را نادیده می‌گیرد و از ترس افزایش قدرت جهانی چین، دست به اقداماتی می‌زند.

  این مسئول سوری خاطر نشان کرد، جنگ تروریستی علیه سوریه در بر ملا کردن واقعیت موضع غرب در قبال تروریسم، نقش مؤثری داشت و تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه سوریه به مرز مجازات جمعی رسیده است.

  برچسب ها :

  نظرات