آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ , Sunday 31 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110435
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  انتخابات سراسری انگلیس آغاز شد

  شعب اخذ رأی در انتخابات سراسری انگلیس از ساعت 7 صبح به وقت محلی فرایند رأی‌گیری از شرکت‌کنندگان را آغاز کردند.

  انتخابات سراسری انگلیس آغاز شد

  آوای شمال/ فرایند رأی‌گیری در انتخابات سراسری بریتانیا دقایقی پیش در چهار کشور انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی آغاز شد.

  شعب اخذ رأی از ساعت ۷ صبح امروز (پنجشنبه) به وقت انگلیس (۱۰:۳۰ صبح به وقت ایران) به روی رأی‌دهندگان بریتانیایی گشوده شده و فرایند رأی‌گیری تا ساعت ۱۰ شب به وقت محلی ادامه خواهد داشت.

  این اولین انتخابات سراسری در انگلیس است که به دلیل ناتوانی «بوریس جانسون» نخست‌وزیر این کشور در تصویب طرح برگزیت و خروج از اتحادیه اروپا در تاریخ مقرر آن (۳۱ اکتبر – ۹ آبان)، در آخرین ماه سال میلادی (دسامبر)‌ برگزار می‌شود.

  شش حزب در این انتخابات برای به دست آوردن کرسی‌های پارلمان انگلیس (۶۵۰ کرسی)‌ حضور دارند که از مهمترین آنها می‌توان به حزب محافظه‌کار به رهبری جانسون، حزب کارگر به رهبری «جرمی کوربین» و همچنین حزب ملی اسکاتلند به رهبری «نیکولا استورجن» وزیر اول اسکاتلند اشاره کرد.

  هر حزب برای به دست آوردن اکثریت پارلمان باید حائز حداقل ۳۲۶ کرسی پارلمان شود. این در حالی است که حزب محافظه‌کار در انتخابات قبلی (ژوئن ۲۰۱۷) به تعداد ۳۱۷ کرسی و حزب کارگر به ۲۶۲ کرسی دست یافت.

  جانسون پیشتر در مراسم رونمایی از برنامه حزب محافظه کار برای دولت بعدی، وعده داده بود در صورت پیروزی در انتخابات، انگلیس روز ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن) اتحادیه اروپا را ترک خواهد کرد.

  کوربین نیز در مراسم رونمایی از اعلامیه انتخاباتی حزب کارگر، وعده داده بود در صورت انتخاب شدن به نخست‌وزیری انگلیس، اگر نه تمام بلکه حداقل بخشی از فروش تسلیحات به رژیم‌های سعودی و صهیونیستی را تعلیق می‌کند.

  روز گذشته (چهارشنبه) شرکت اطلاعاتی و تحلیل داده «یوگاو» با تحقیقی که طی هفت روز گذشته روی ۱۰۰ هزار نفر انجام داده بود، پیش‌بینی کرد حزب جانسون احتمالا ۳۳۹ کرسی از ۶۵۰ کرسی پارلمان انگلیس را از آن خود می‌کند و با این حساب اکثریت ۵۲ درصدی به دست خواهد آورد.

  برچسب ها :

  نظرات