آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ , Wednesday 3 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110414
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  نظرسنجی|

  ائتلاف چپ‌ها در یک قدمی اکثریت پارلمان رژیم صهیونیستی

  نتایج پیمایش‌های افکارسنجی جدید در فلسطین اشغالی از نزدیک شدن ائتلاف احزاب چپ‌گرا به اکثریت پارلمان رژیم صهیونیستی حکایت دارد.

  نظرسنجی| ائتلاف چپ‌ها در یک قدمی اکثریت پارلمان رژیم صهیونیستی

  آوای شمال/ نظرسنجی جدید در فلسطین اشغالی پیش از برگزاری انتخابات سراسری نشان می‌دهد که برای اولین بار طی ۹ ماه اخیر، ائتلاف احزاب‌ چپ‌گرا می‌توانند به ۶۰ کرسی در پارلمان رژیم صهیونیستی دست پیدا کنند.

  طبق پیمایش انجام‌شده توسط شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی، اگر امروز در فلسطین اشغالی انتخابات سراسری برگزار شود، حزب «آبی‌وسفید» به رهبری «بنی گانتز» حائز ۳۷ کرسی در پارلمان می‌شود و حزب لیکود به رهبری «بنیامین نتانیاهو»  نیز ۳۳ کرسی را از آن خود می‌کند.

  به نوشته وبگاه «عروتص شوع» این نتایج که تفاوت زیادی با نتیجه‌ انتخابات پیشین در سپتامبر ۲۰۱۹ (بیست‌وششم شهریور) ندارد، نشان می‌دهد رتبه‌های بعدی کرسی‌های کنست در انتخابات سوم، متعلق به حزب لیست مشترک اعراب با سیزده کرسی، شاس و «اسرائیل بیتُنا» به رهبری «آویگدور لیبرمن» با هشت کرسی خواهد بود.

  این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد اگر حزب لیست مشترک اعراب، حزب کارگر-گرشر، و حزب اتحادیه دموکراتیک در ائتلاف کابینه چپ‌گرای حزب آبی‌وسفید باشد، آنگاه این ائتلاف برای اولین بار طی یک سال جاری، حائز ۶۰ کرسی در پارلمان خواهد شد.

  بر این اساس، ائتلاف راست‌گرا به رهبری حزب لیکود نیز ۵۲ کرسی را از آن خود می‌کند. این ارقام در حالی است که حزب لیبرمن هنوز برای پیوستن به ائتلاف راست یا چپ تصمیم نگرفته است.

  نظرسنجی شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی همچنین از سوال‌شوندگان خواست که یک بار «گیدئون سعر» را رهبر حزب لیکود در نظر گرفته و آنگاه به سوالات جواب دهند. در این حالت، حزب لیکود ضعیف‌تر شده و به ۲۹ کرسی دست پیدا می‌کند.

  هر ائتلاف یا حزب برای تشکیل کابینه در رژیم صهیونیستی، طبق قوانین باید ۶۱ کرسی از ۱۲۰ کرسی کنست را در اختیار داشته باشد.

  در صورتی که نمایندگان پارلمان رژیم صهیونیستی نتوانند تا پایان امروز آینده شخص مناسبی را برای تشکیل کابینه پیدا کنند، رژیم صهیونیستی ناگزیر باید به سمت برگزاری سومین انتخابات حرکت کند. این در حالی است که بر اساس نظرسنجی‌ها، بعید است که انتخابات جدید هم تغییری در وضعیت کنونی ایجاد کند.

  برچسب ها :

  نظرات