آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ , Friday 29 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110393
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  شروط جریان حکمت ملی برای پذیرش پیش‌نویس قانون انتخابات عراق فراکسیون پارلمانی جریان حکمت ملی عراق، برای پذیرش قانون انتخابات جدید، سه شرط را طرح کرد که مهمترین آن، نامزدی انفرادی اشخاص در انتخابات پارلمانی آتی است.

  فراکسیون پارلمانی جریان حکمت ملی عراق، برای پذیرش قانون انتخابات جدید، سه شرط را طرح کرد که مهمترین آن، نامزدی انفرادی اشخاص در انتخابات پارلمانی آتی است.

  شروط جریان حکمت ملی برای پذیرش پیش‌نویس قانون انتخابات عراق

  آوای شمال/ فراکسیون پارلمانی جریان حکمت ملی به رهبری «عمار الحکیم»، امروز (چهارشنبه ۱۱ دسامبر)، سه شرط برای موافقت با قانون انتخابات جدید کشور که قرار است در پارلمان تصویب شود، اعلام کرد.

  به نوشته پایگاه خبری «السومریه»، «فالح الساری» رئیس این فراکسیون طی یک کنفرانس خبری گفت: فراکسیون حکمت بر موضع ثابت خود درباره قانون انتخابات پارلمان که در ادامه می‌آید؛ تاکید دارد.

  ۱- تقسیم هر استان به چند دایره انتخاباتی  با تعداد کرسی‌هایی اختصاصی به عبارت دیگر هر کرسی پارلمانی متعلق به یک دایره انتخاباتی باشد. این امر برای شهروندان و افراد مستقل در کشور، یک فرصت به شمار می‌رود.

  ۲- نامزدی کاملا فردی باشد و پیروز کسی است که صد در صد، بیشترین رأی را کسب کرده باشد.

  ۳- شمار اعضای پارلمان کاهش یابد و همان‌گونه که در پیش‌نویس قانون انتخابات آمده، باید بر اساس اصلاح قانون اساسی این امر محقق شود.

  وی از کلیه گروه‌های سیاسی خواست تا مسئولیت خود را با حضور در نشست مهم امروز پارلمان برای تصویب قانون انتخابات، بپذیرند به ویژه که این امر با فراخوان مرجعیت عالی شیعیان و تظاهرات‌کنندگان حاضر در میدان‌های اعتراض همسو است و به منزله آماده شده برای انتخابات زودهنگام است.

  قرار است پارلمان عراق، امروز (چهارشنبه ۱۱ دسامبر)، نشستی را برای تصویب پیش‌نویس قانون انتخابات برگزار کند. پیشتر «سید عمار الحکیم» رهبر جریان حکمت ملی عراق، نقشه راهی را برای پاسخگویی به مطالبات معترضان ارائه کرده بود و خواستار تسریع روند انتخاب نخست‌وزیر مستقل و مقبول مردم، تشکیل دولت انتقالی به دور از دخالت‌های خارجی، تصویب قانون عادلانه انتخابات و تشکیل کمیساریای مستقل و سالم و تدارک برای برگزاری انتخابات زودهنگام شده بود.

  برچسب ها :

  نظرات