آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ , Friday 5 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110382
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  وزارت دفاع عراق:

  تأمین امنیت مرزهای سوریه با هماهنگی الحشد الشعبی است

  سخنگوی وزارت دفاع عراق با اشاره به نقش الحشد الشعبی در تأمین امنیت مرزهای این کشور با سوریه، گفت که نیروهای امنیتی این کشور در حال تعقیب عناصر داعش هستند.

  وزارت دفاع عراق: تأمین امنیت مرزهای سوریه با هماهنگی الحشد الشعبی است

  آوای شمال/ سرهنگ «یحیی رسول» سخنگوی وزارت دفاع عراق تأکید کرد که هماهنگی بالایی بین گروه‌های نظامی عراق از جمله سازمان «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) وجود دارد.

  رسول با انتشار بیانیه‌ای گفت که هدف از این هماهنگی، تأمین امنیت شهرها در مناطق معین به ویژه مناطق بیابانی و مناطق مرزی با سوریه است.

  شبکه خبری «الغدیر» به نقل از سخنگوی وزارت دفاع عراق گزارش داد که نیروهای امنیتی این کشور در حال تعقیب  باقی‌مانده عناصر تروریستی داعش در مناطق بیابانی، کم‌ارتفاع و سلسله جبال مرتفع هستند.

  وی با اشاره به حملات هوایی نیروهای عراقی به مواضع داعش، گفت که نیروهای امنیتی، با ایجاد برج مراقبت، نصب دوربین‌ها حرارتی و ساخت استحکامات، امنیت مرزهای مشترک با سوریه را تأمین کرده است.

  سریع خاطر نشان کرد که چند روز پیش، نیروهای عراقی، مرحله هفتم عملیات «اراده پیروزی» را بر اساس نقشه مد نظر فرماندهی عملیات مشترک، با موفقیت انجام دادند.

  این فرمانده عراقی با بیان اینکه تأمین امنیت مرزهای عراق و سوریه با همکاری الحشد الشعبی صورت می‌گیرد، تصریح کرد که عملیات اخیر اراده پیروزی، شماری از تروریست‌ها کشته و دستگیر شدند و اسناد مهمی که در دستشان بود، کشف و ضبط گردید.

  آمریکا اخیرا شماری از فرماندهان الحشد را تحریم کرد. کارشناسان بر این باورند که تحریم‌های آمریکا، در راستای حمایت واشنگتن از داعش است.

  «عباس العرداوی» کارشناس مسائل امنیتی عراق گفت که واشنگتن از طریق اعمال تحریم علیه شماری از فرماندهان الحشد، قصد دارد، گروه‌های وابسته به الحشد را «جنایتکار» جلوه دهد.

  وی بر این باور است که آمریکا با این اقدام خود همچنین می‌خواهد دولت عراق را مجبور کند که نیروهای الحشد را از مناطق مرزی عراق و سوریه خارج کند.

  این کارشناس عراقی تأکید کرد که چنین تلاش‌هایی از سوی آمریکا برای خارج کردن الحشد از مرزهای عراق و سوریه بدین خاطر است که بتواند عناصر داعش را بار دیگر به عراق بازگرداند.

  الحشد الشعبی که در مبارزه با داعش، نقش بی‌بدیلی داشته، مانعی برای طرح‌های آمریکا و کشورهای غربی در عراق است. از این روی، این کشورها خواستار اخراج نیروهای الحشد از بغداد شدند، ولی «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر پیشبرد امور عراق بر خلاف فشارهای کشورهای غربی، تأکید کرد که الحشد در بغداد باقی می‌ماند.

  برچسب ها :

  نظرات