آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 28 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110378
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵
 • شما اینجا هستید :فرهنگی > فضای مجازی
 •   

  از پختن روزمره بقایای جسد اجداد تا قطع انگشتان زنان!

  پختن روزانه بقایای جسد اجداد و قطع با تبر انگشتان دست زنانی که یکی از بستگان خود را از دست داده‌اند، از رسومات عجیب یک قبیله است.

  آوای شمال/ تصاویری که به تازگی منتشر شده است زندگی روزمره و رسومات عجیب اعضای یک قبیله دورافتاده موسوم به “‌دنی” را در پاپوا غربی واقع در کشور اندونزی نشان می‌دهد. اعضای دهکده بالیم در رسمی عجیب اقدام به پختن  بقایای جسد اجداد خود می‌کنند.

  در این عمل عجیب بقایای جسد ابتدا با یک روغن خوشبو که از چربی خوک به‌دست آمده است آغشته و سپس روی دود قرار داده می‌شود. آنها به گفته خود این عمل را برای حفظ بقایای اجداد خود و به‌صورت روزانه انجام می‌دهند. یکی از  تصاویر مومیایی  متعلق به مردی با نام ” ویمونتوک مابِل” است که حدود ۲۵۰ سال پیش می‌زیسته و ۲۵ زن داشته است. او در زمان حیات خود رئیس این قبیله بوده است.

  رسم های عجیب یک قبیله دورافتاده در پاپوآ؛ پختن روزمره بقایای جسد اجداد با چربی خوک!///

  این تصاویر حیرت‌انگیز توسط یک عکاس ماجراجوی ایتالیایی با نام “جیانلوکا چیودینی” تهیه شده است. او ۴۱ روز را برای پیدا کردن این قبیله که در کوهستان زندگی می‌کنند وقت صرف کرده است. بنا به گفته جیانلوکا مردمان دنی، در حالی که هفت مومیایی را در این دهکده نگهداری می‌کنند اما تنها دو مومیایی را به افراد غریبه نشان می‌دهند.

  رسم های عجیب یک قبیله دورافتاده در پاپوآ؛ پختن روزمره بقایای جسد اجداد با چربی خوک!///

  رسم عجیب و باورنکردنی دیگر اعضای این قبیله بریدن انگشتان دست زنان است. طبق رسم این قبیله انگشتان زنان با فوت یکی از اعضای خانواده و بستگان او باید بریده شود. تصویر دیگر زنی سالخورده را نشان می‌دهد که به نشانه مرگ شش نفر از بستگانش شش انگشت دست او بریده شده است. بنا به اعتقاد اعضای این قبیله بریدن دست زنان یک سمبل و نشان‌دهنده سوگوار بودن آنها است.

  رسم های عجیب یک قبیله دورافتاده در پاپوآ؛ پختن روزمره بقایای جسد اجداد با چربی خوک!///

  انتهای پیام/

  برچسب ها :

  نظرات