آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 30 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110322
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  پیش‌نویس آیین نامه مدیریت کوهستان آماده ارسال به هیأت دولت

  مدیر کل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی گفت: پیش نویس آیین نامه مدیریت کوهستان آماده ارسال به هیأت دولت برای بررسی و تصویب است.

  آوای شمال/ محمد مدادی مدیر کل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی به مناسبت بیست آذر روز جهانی کوهستان گفت: کوهستان، اکوسیستم ارزشمندی است که بسیاری از منابع زیستی، طبیعی، آب و حتی منابع معدنی کشور را در بر دارد و حفظ پایداری آن از الزامات و ضرورت های روز است.

  وی با اشاره به این که بسیاری از فعالیتهای توسعه ای که توسط دستگاههای متولی انجام می شود در حوزه کوهستان بوده و بر آن اثر می گذارد، از این رو مدیریت متمرکز و البته هماهنگ با دستگاههای متولی در کوهستان ضروری است.

  از این رو آیین نامه تشکیل کارگروه مدیریت، بهره برداری پایدار کوهستان با حضور نمایندگان بیش از ده دستگاه دولتی تهیه و آماده ارایه به هیئت محترم دولت است.

   این کارگروه در صورت تصویب آیین نامه مربوطه وظایفی را در ارتباط با  سیاستگذاری، برنامه ریزی و پیشنهاد ضوابط، معیارها و استانداردهای مرتبط با حفاظت و بهره برداری پایدار از منابع کوهستان بر عهده خواهد داشت.

  وی ادامه داد :  همچنین این کارگروه تهیه و تدوین طرح مدیریت جامع کوهستان با همکاری و هماهنگی سایر دستگاه ها و واحدهای استانی، شناسایی عوامل تهدید کننده کوه‌ها ، بررسی اثرات آن ها و اعلام به نهادهای اثرگذار و سیاستگذاری آموزشی و همکاری با مؤسسات علمی و آموزشی و سازمان های تخصصی منطقه ای و بین المللی به منظور ارتقاء فرهنگ و ظرفیت سازی به منظور بهره برداری پایدار از منابع کوهستان با بهره گیری از دانش بومی و فن آوری‌های نوین بر عهده خواهد داشت.

  برچسب ها :

  نظرات