آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 6 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110273
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  برای مقابله با آمریکا و تحریم‌ها راهی جز توجه به نخبگان وجود ندارد

  نایب رئیس مجلس گفت: ما برای مقابله با آمریکا و تحریم ها هیچ راهی جز این نداریم که به نوآوران و نخبگان خود توجه کنیم که در این صورت آمریکا، اروپا و هیچ کشور دیگری نمی توانند ما را زمین‌گیر کنند.

  آوای شمال/ مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه علنی امروز مجلس را برعهده داشت، پس از استماع نظرات مسئولان مختلف درباره دستاوردها و مشکلات شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: در وهله اول لازم است از امیرحسین قاضی زاده هاشمی و دیگر افرادی که جلسات مرتبط با این موضوع را پیگیری کرده اند، تشکر کنم.

  وی با تأکید بر اینکه نیروهای علمی و دانش بنیانی که در کشور وجود دارند باید مورد توجه قرار گیرند، ادامه داد: رئیس دولت، معاون رئیس جمهور و برخی از وزرا بعضا می گویند که فضای کسب و کارها مشکل دارد که باید از آنان پرسید چه کسی باید این فضا را اصلاح کند؟

  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مشکلاتی که در حوزه کسب و کار، تبادلات ارزی، گمرک، مالیات و مجوزهای سرمایه گذاری وجود دارد، مربوط به دولت است و دولت باید این مشکلات را حل کند و می تواند لوایح دوفوریتی به مجلس ارائه کند تا ما این مسائل را در اولویت بررسی خود قرار دهیم.

  نایب رئیس مجلس افزود: ما برای مقابله با آمریکا و تحریم ها هیچ راهی جز این نداریم که به نوآوران و نخبگان خود توجه کنیم که در این صورت آمریکا، اروپا و هیچ کشور دیگری نمی توانند ما را زمین‌گیر کنند.

  پزشکیان افزود: ما به بحث هسته ای و موشک ها نگاه ویژه ای داشته ایم و این مسئله باعث شده است که امروز در این زمینه قدرت خود را به دنیا نشان دهیم و در زمینه هایی همچون ICT و دیگر تکنولوژی‌ها هم باید مسئولان کشور به جوانان مملکت اعتماد کنند، چراکه این جوانان می‌توانند باعث پیشرفت مملکت شوند.

  وی با بیان اینکه راه نجات مملکت دانش و علم است، خاطرنشان کرد: لازم است که آقای حینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور پیام ما را به دولت برساند که ما آماده ایم برای بهبود فضای کسب و کار، اقدامات لازم را انجام دهیم.

  وی با اشاره به اینکه هر پیشنهادی که دولت برای حل مشکلات شرکت‌های دانش بنیان و نوآورانه دهد، ما همکاری لازم را با آنان می‌کنیم، اظهارداشت: ما باید به جوانانمان اعتماد کنیم و به آنان میدان دهیم تا بتوانند بسیاری از مشکلات کشور را حل و فصل کنند.

  پزشکیان گفت: لازم است کارگروهی متشکل از کمیسیون های مجلس و همچنین بانک مرکزی و وزارتخانه‌های اقتصاد، کار، تعاون و رفاه اجتماعی و وزارت صنعت معدن و تجارت تشکیل شود و در این کارگروه مشکلات مربوط به شرکت های دانش بنیان مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

  برچسب ها :

  نظرات