آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 30 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110268
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۶
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  وزیر علوم:

  باید از شرکت‌های دانش‌بنیان در خطرات بازار تجاری حمایت کنیم

  وزیر علوم خاطرنشان کرد: باید از شرکت‌های دانش‌بنیان در خطرات بازار تجاری حمایت کنیم، چرا که آنها می‌توانند در آینده تضمین‌کننده اشتغال، ثروت و سرمایه‌گذاری جوانانمان باشند.

  آوای شمال/ منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست بررسی مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۱۹ آذر) مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان توانسته‌اند فضای امید را در دانشگاه‌ها و بین دانشجویان و فارغ‌التحصیلان ایجاد کرده و برکات زیادی داشته باشند.

  وی افزود: شرکت‌های دانش‌بنیانی که در مراکز رشد از اوایل دهه ۸۰ شکل گرفته‌اند، حمایت شده‌اند، اما با تلاش و دلسوزی مراکز رشد و همچنین مراکز دانشگاهی، پارکهای علم و فناوری، پشتیبانی حمایت‌های بیشتری را دریافت کرده‌اند.

  وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد:‌ما در همه استانها پارکهای علم و فناوری داریم و حتی در برخی از استانها دو پارک داریم.

  غلامی خاطرنشان کرد: معافیت‌های مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان می‌تواند آنها را به کار دلگرم کند، ضمن اینکه این معافیت باید شامل واحدهای فناور هم شودد.

  وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: وقتی شرکت‌های دانش‌بنیان به تولید می‌رسند، بهترین حمایت از آنها پشتیبانی از تولیداتشان در بازار است، ضمن اینکه باید برای صادرات محصولات آنها نیز تسهیلاتی درنظر گرفت.

  غلامی گفت: از شرکت‌های دانش‌بنیان باید به دلیل وجود خطرات بازار تجاری حمایت لازم صورت گیرد، چرا که آنها می‌توانند تضمین‌کننده آینده، اشتغال، ثروت و سرمایه‌گذاری جوانان باشند.

  به گزارش فارس، در نشست صبح امروز مجلس، تعدادی از مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان و نمایندگان آنان، مسائل، مشکلات و دغدغه‌های خود را به گوش نمایندگان مجلس رساندند.

  برچسب ها :

  نظرات