آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 30 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110253
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  برگزاری نخستین جشنواره عکس پاییز

  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و آموزشگاه آزاد هنرااب تجسمی پاییز، نخستین جشنواره عکس پاییز را در استان مازندران برگزار می‌کند.

  آوای شمال/ عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اعلام خبر فوق افزود: این جشنواره در دو بخش طبیعت و مناظر شهری با هدف ایجاد بستری مناسب برای به وجود آمدن فضای رقابتی سالم بین هنرمندان و نیز شناسایی عکاسان جوان و با استعداد استان مازندران، ثبت زیبایی‌های طبیعت استان مازندران، نگاهی نو به مناظر شهری استان در فصل پاییز و توجه به تاثیرات فصل پاییز بر جغرافیای مازندران برگزار و به نفرات برگزیده هدایای نفیسی اهدا خواهد شد.

  وی مقررات این دوره از جشنواره عکس پاییز را به این شرح اعلام کرد: شرکت برای تمامی عکاسان آزاد است، عکس‌ها می بایست با دوربین عکاسی تهیه شده باشند و عکس‌های موبایلی پذیرفته نخواهند شد، فرمت عکس‌های ارسالی باید jpeg  باشد، هر عکاس می‌تواند در هر بخش ۳ قطعه عکس ارسال کند و ارسال نیز از طریق واتساپ با شماره ۰۹۱۲۰۰۳۲۱۲۷ و یا پست الکترونیکی paeizacademy@gmail.com امکان پذیر است.

  وی هنر عکاسی را بسیار ارزشمند عنوان کرد و گفت: این هنر برای کشف ناشناخته ها و آشکارسازی ابعاد گوناگون و شگفت انگیز جهان بسیار کارآمد بوده و انسان را به وجد و نشاط می آورد.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در ادامه افزود: حداکثر سایز ضلع بزرگ عکس‌های ارسالی باید ۳ هزار پیکسل و با حداکثر حجم ۳ مگابایت باشد، عکس‌ها در قالب فایل ارسال و مشخصات فردی اعم از نام و نام‌خانوادگی، کدملی، شماره تماس، و آدرس پستی نیز ضمیمه عکس‌ها باشد، عکس‌هایی که امضا یا واترمارک، لوگو، پاسپارتو، کلاژ یا هر تغییری باشند قبل از مرحله داوری حذف خواهند شد، بعد از مرحله داوری و انتخاب آثار راه یافته به نمایشگاه، چاپ اثر بر عهده عکاس است که به دبیرخانه ارسال شود، به همه آثار راه یافته به بخش نمایشگاه گواهی شرکت معتبر اعطا خواهد شد، همچنین آثار راه یافته به نمایشگاه برای فروش نیز عرضه می‌شود.

  ‌‌عباس زارع همچنین خاطرنشان کرد: در هربخش به نفرات برتر جوایز نقدی، تندیس جشنواره و لوح تقدیر اهدا خواهد شد که جایزه نفر اول مبلغ ۷۰۰ هزار تومان به همراه تندیس و لوح،  نفر دوم مبلغ ۵۰۰ هزار تومان به همراه تندیس و لوح، نفر سوم نیز مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به همراه تندیس و لوح تعلق می‌گیرد.

  وی تقویم جشنواره را نیز به شرح مقابل اعلام کرد: آخرین مهلت ارسال آثار ۲۲ آذرماه ۹۸ ، داوری و انتخاب آثار ۲۵ آذر۹۸ ، تحویل آثار ۲۸ آذر و افتتاح نمایشگاه ۵ دی خواهد بود.

  شایان ذکر است فرزانه فضلی، بابک آزادیخواه و عطیه نتاج داوران این جشنواره بوده و آرمان فتحی نیز دبیر اجرایی این جشنواره است.

  همچنین علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۲۰۰۳۲۱۲۷ تماس حاصل کنند.

  برچسب ها :

  نظرات