آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 28 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110241
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  ورزش کارگری نیازمند اعتبار ویژه است/ مازندران پیشرو در ورزش‌های کارگری

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: باید اعتبارات ویژه‌ای برای ورزش کارگری دیده شود تا شاهد پیشرفت بیش از پیش این حوزه در سطح کشور باشیم.

  آوای شمال/ کامران اصغری صبح امروز در همایش تجلیل از کوهنوردان برتر فعال در عرصه کار و تلاش استان مازندران اظهار کرد: مهم‌ترین مولفه در بخش ورزش کارگران ، توسعه ورزش همگانی و قهرمانی است.

  وی افزود: استان مازندران همواره در بحث ورزش کارگری از استان‌های پیشرو بوده و از ظرفیت بسیار خوبی در این زمینه برخوردار است.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران افزود: برگزاری اولین المپیاد فرهنگی و ورزشی کارگران کشور به میزبانی مازندران در سال ۹۳، اعزام‌های مکرر تیم‌های ورزشی کارگری به مسابقات داخلی و خارجی و موفقیت‌های اخیر رشته کوهنوردی گواه توجه ویژه این اداره کل به ورزش کارگری دارد.

  این مسؤول تصریح کرد: باید اعتبارات ویژه‌ای برای ورزش کارگری دیده شود تا شاهد پیشرفت بیش از پیش این حوزه در سطح کشور باشیم اگرچه وظیفه خود می‌دانیم که در کنار ورزش کارگری حضوری موثر داشته باشیم.

  اصغری مهم‌ترین مولفه در بخش ورزش کارگران، توسعه ورزش همگانی و قهرمانی دانست و ادا مه داد: ترویج و همه گیر نمودن  ورزش همگانی در جامعه کارگری موجبات تامین و افزایش نشاط اجتماعی و ارتقا بهره‌وری را فراهم ساخته و هر گونه توسعه و شکوفایی اجتماعی موجب گردش بهینه چرخ اقتصادی و رونق آن خواهد شد.

  وی با اشاره به توجه ویژه قانون کار و ورزش کارگران بیان کرد: ماده ۱۵۴ قانون کار بر ضرورت توجه کارفرمایان با مشارکت وزارتخانه‌های کار و ورزش، به ایجاد محل مناسب برای استفاده کارگران ‌در رشته‌های مختلف ورزشی تأکید دارد.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از زحمات همه کارگران کوهنورد که با همه سختی‌ها به قله‌های کازبک کشور گرجستان، لنین کشور قرقیزستان و آرارات کشور ترکیه صعود کردند قدردانی کرد.

  دبیر انجمن کوهنوردی کارگران کشور نیز بیان کرد: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ورزش کوهنوردی کارگری را در صدر توجه خود قرار داده و این مهم در کنار زحمات فدراسیون ورزش کارگری و همت ویژه کارگران کوهنورد موجب کسب موفقیت‌های بسیاری در این ورزش شده است.

  ابراهیم فرجی پور افزود: صعود کارگران کوهنورد مازنی به قله ۵۰۴۷ کازبک کشور گرجستان که از لحاظ درجه سختی با قله‌های کوه هیمالیا برابری می‌کند بسیار جای تبریک دارد و نشان از شایستگی و ظرفیت بالای کوهنوردان این استان دارد.

  وی خاطرنشان کرد: بسیار خوشحالم که  تعداد زیادی از این کوهنوردان را بانوان کارگر در صعودهای داخلی و خارجی تشکیل می‌دهند.

  مهدی خائفی‌پور رئیس هیئت کوهنوردی کارگری مازندران نیز در این جلسه اظهار کرد: صعود به قله‌های کازبک کشور گرجستان، لنین کشور قرقیزستان و آرارات کشور ترکیه نشان از ظرفیت بالای رشته کوهنوردی کارگری در استان مازندران دارد.

  وی خواستار پیگیری بیش از پیش برای تخصیص اعتبارات لازم جهت حمایت از ورزش کارگری توسط مسؤولان شد.

  در پایان این مراسم از ۳۵ نفر کارگر کوهنورد که موفق به صعود به قله‌های کازبک کشور گرجستان، لنین کشور قرقیزستان و آرارات کشور ترکیه شدند با اهداء لوح سپاس تجلیل شد.

  برچسب ها :

  نظرات