آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 30 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110240
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  افتتاح هزارو ۳۳۱ طرح اشتغال‌زایی در مازندران توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

  رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ضمن افتتاح هزار و۳۳۱ طرح اشتغال‌زایی از بازگشت بیش از ۲۰ هزار مجتمع تولیدی به چرخه تولید توسط این ستاد خبر داد.

  آوای شمال/ رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ظهر امروز در آیین افتتاح و بهره‌برداری همزمان از هزار و ۳۳۱ طرح اشتغال‌زایی بنگاه منور و اجتماع محور در شهرستان گلوگاه با اشاره به طرح احیای کارخانه تولید کاغذ از زباله «پارس کاغذ نکا» گفت: بسیار خوشحالم که بخشی از دغدغه‌های مردم استان مازندران توسط ستاد اجرایی فرمان امام رفع شد.

  وی با بیان اینکه روزانه در ستاد اجرایی ۱۰۰ طرح کوچک با ۳۰۰ اشتغال راه می‌افتد،گفت: سرمایه‌های معطل شده در کشور زیاد هستند که ستاد اجرایی فرمان امام راحل توسط نهضت احیا، ۲۰ هزار و ۵۰۰ طرح را ظرف ۱۳ تا ۱۴ ماه به چرخه تولید کشور برگرداند.

  مخبر تصریح کرد: یعنی با هزار و۶۰۰ میلیارد تومانی که آورده این ستاد بوده، چیزی قریب ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به چرخه تولید کشور برگشته و چیزی نزدیک به ۲۱۰ هزار شغل ایجاد شده است.

  این مسؤول با بیان اینکه بنگاه‌های معطل شده و نیمه تعطیل در کشور بسیار زیاد هستند، تصریح کرد: یکی از کارهایی که همه باید انجام دهند احیای همین ظرفیت‌های معطل شده است.

  رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) افزود: امروز در استان مازندران هزار و ۵۰۰ طرح افتتاح می‌کنیم که هزار و ۱۹۱ طرح، کارخانجات تعطیل شده و نیمه‌تعطیل هستند.

  مخبر ادامه داد: با این احیا، تقریبا ۴۴۰ میلیارد تومان برگشت سرمایه تعطیل شده به سیستم برمی‌گردد و باعث بازگشت ۱۱ هزار و ۷۰۰ نفر به فضای کار و اشتغال می‌شود.

  در این مراسم همچنین جوهری معاون اقتصادی بنیاد برکت ارتباط ویدیوی از بخش گل‌چشمه سیاه بیشه آمل هنگام افتتاح طرح واحد تولیدی پرورش ماهی قزل‌آلا اظهار داشت: امروز در راستای ایجاد اشتغال، رونق تولید و احیای شرکت‌های غی فعال در کل شهرستان اقداماتی در راستای ایجاد شرکت‌های کوچک و متوسط صورت گرفته و در این واحد نیز پرورش ماهی قزل‌آلا انجام می‌شود.

  وی افزود: ظرفیت این شرکت نزدیک به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه بچه ماهی است که هم توانایی پرورش ماهی و هم توریع بچه ماهی به سایر مناطق را دارد.

  جوهری افزود: از طریق این طرح ۳۶ نفر اشتغال مستقیم و۱۳۲ نفر اشتغال غیرمستقیم را خواهیم داشت و در جمع ۱۶۵ نفر اشتغال خواهیم داشت.

  *افتتاح مدرسه ۹کلاسه شهیدان حجازی

  همچنین در دومین روز از سفر محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام به استان مازندران، هنرستان دخترانه ۹ کلاسه شهیدان حجازی با حضور خانواده این شهیدان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

  *دیدار با خانواده شهید غواص گلوگاه

  رئیس ستاد اجرایی فرمان امام همچنین در جریان سفر به شهرستان گلوگاه استان مازندران، با حضور در منزل  شهید غواص «قاسم موجرلو»، نسبت به مقام شهدای دفاع مقدس ادای احترام کرد.

  برچسب ها :

  نظرات