آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 2 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110219
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ آذر, ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  آسمان مازندران بارانی و برفی می‌شود

  مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: از امروز تا صبح جمعه 15 آذر ماه در نیمه غربی استان شاهد بارندگی و وزش باد نسبتا شدید هستیم.

  آوای شمال/ سیدمحمدرضا رضوی درباره وضعیت‌ جوی آسمان مازندران اظهار کرد: امروز شاهد آسمانی صاف تا نیمه‌ابری همراه با افزایشی نسبی دما بودیم که از اواخر روز با افزایش ابر و در مناطق ساحلی و جلگه‌ای شاهد بارش‌های پراکنده هستیم.

  وی افزود: از امروز تا صبح جمعه ۱۵آذر ماه امسال در نیمه غربی استان شاهد بارندگی و وزش باد نسبتا شدید خواهیم بود اما در نیمه شرقی بارش پراکنده باران و در ارتفاعات استان بارش پراکنده برف  خواهیم داشت که با توجه به شدت بارش در نیمه ‏غربی استان ، آب‌گرفتگی معابر عمومی در این مناطق پیش‌بینی می‌شود.

  مدیرکل هواشناسی مازندران بیان کرد: از بعدازظهر شنبه تا بامداد روز دوشنبه ۱۸ آذر ماه امسال در ارتفاعات (به‌ویژه دامنه‌های جنوبی البرز، به سمت استان‌های البرز، تهران و سمنان) شاهد بارش برف همراه با پدیده مه خواهیم بود که طی این مدت اختلال در تردد وسایل نقلیه در جاده‌های کوهستانی استان پیش‌بینی می‌شود.

  رضوی یادآور شد: باوجود کاهش دما طی این مدت ، سرمای شدیدی که به باغ‌های مرکبات مازندران آسیب وارد کند نخواهیم داشت.

  وی تصریح کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، روزهای دوشنبه ۱۸ و سه‌‏شنبه ۱۹ آذر ماه امسال آسمان مازندران به‌صورت صاف تا قسمتی ابری همراه با افزایش نسبی دما همراه خواهد بود.

  مدیرکل هواشناسی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: باتوجه به تجزیه و تحلیل نقشه‎های پیش‏‏ ‏‎یابی هواشناسی و خروجی مدل‌های عددی جوّی و دریایی از ظهر پنج‎شنبه با شمالی شدن جریانات سطح زمین و عبور موج از تراز میانی جو، شاهد وزش باد شدید در فراساحل و سواحل استان خواهیم بود،که در نتیجه آن دریا از سمت غرب موّاج و به‌تدرج طوفانی خواهد شد که این وضعیت تا صبح شنبه ادامه خواهد داشت.

  رضوی با بیان اینکه بر این اساس طی این مدت بیشینه سرعت وزش باد نزدیک ساحل تا ۱۵متر بر ثانیه (۵۴  کیلومتر بر ساعت) و دور از ساحل تا ۱۸ متر بر ثانیه (۶۵  کیلومتر بر ساعت)  پیش‎بینی می‎شود، اضافه کرد: همچنین بیشینه ارتفاع موج  در نزدیک ساحل تا ۳٫۵  و دور از ساحل تا ۴٫۵ متر برآورد می‌شود.

  وی در پایان گفت:  با توجه به این شرایط وضعیت دریا برای تمامی فعالیت‎های دریایی و دریانوردان مناسب نخواهد بود.

  برچسب ها :

  نظرات