آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ , Wednesday 3 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110185
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  «دست راست» ولی‌عهد سعودی، بیمار و به خارج از عربستان منتقل شد

  رئیس سازمان سرگرمی و تفریح عربستان سعودی که دست راست ولی‌عهد این کشور به شمار می‌رود و دچار چند بیماری است، برای درمان به خارج از این کشور سفر کرد.

  «دست راست» ولی‌عهد سعودی، بیمار و به خارج از عربستان منتقل شد

  آوای شمال/ منابع رسانه‌ای از سفر درمانی «ترکی آل الشیخ» مشاور «بن سلمان» ولی‌عهد عربستان و رئیس هیأت سرگرمی و تفریح به خارج از  این کشور خبر داد.

  برخی منابع رسانه‌ای از جمله «المصریه السعودیه»،  «المصری الیوم» و «المستقله» عراق با انتشار این خبر نوشتند: ترکی آل الشیخ، این سفر را به دلیل مشغول بودن به امور مربوط به بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا و دیگر امور مربوط به هیأت سرگرمی و تفریح با تاخیر انجام داده است.

  به گفته منابع رسانه‌ای، یک تیم پزشکی آمریکایی و اروپایی، وضعیت سلامت ترکی آل الشیخ را تحت کنترل دارند. وی دارای مشکل خونریزی‌، خواب نامنظم، ضعف در پمپاژ خون به پاها و همچنین دچار یک توده در سر است که احتمالا غده باشد. پزشکان در حال حاضر نمی‌خواهند با جراحی آن را دستکاری کنند.

  این منابع، ابراز امیدواری کردند که آل الشیخ بزودی به عربستان بازگردد.

  منابع رسانه‌ای هیچ اشاره‌ای به کشوری که وی برای درمان به آن سفر کرده، نکردند اما وی سال پیش برای درمان به آمریکا سفر کرده بود.

  نوامبر سال گذشته نیز پس از بازگشت آل‌الشیخ از سفر درمانی به نیویورک و انجام چند عمل جراحی در آمریکا، اخباری درباره ابتلای آل‌الشیخ به سرطان منتشر شده بود که وی در پستی در توئیتر، آن را تکذیب کرده بود.

  رئیس هیأت سرگرمی و تفریح عربستان سعودی از شخصیت‌های نزدیک و وفادار  به محمد بن سلمان است که نزدیک یک سال است، در این پست به او خدمت می‌کند و بسیاری او را دست راست محمد بن سلمان می‌دانند.

  او که زمانی به عنوان یک نظامی در وزارت کشور عربستان فعالیت داشت، به دلیل خدماتش به درجه مشاور دیوان پادشاهی با رتبه وزیر رسید. توجه ویژه بن‌سلمان به او، اعتراض برخی از شاهزادگان سعودی را برانگیخته تا جایی که در انتقاد از ولی‌عهد عربستان او را فردی می‌دانند که  یک مشاور در دیوان پادشاهی و رئیس اداره کل ورزش را بر عموزاده‌هایش ترجیح می‌دهد.

  برچسب ها :

  نظرات