آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ , Friday 5 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110104
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  فراکسیون وابسته به صدر خواستار محاکمه نخست‌وزیر مستعفی عراق شد

  فراکسیون وابسته به جریان صدر عراق در پارلمان، پس از استعفای نخست‌وزیر، خواستار محاکمه او و کسانی شد که به گفته این فراکسیون، عامل قتل معترضان عراقی هستند.

  فراکسیون وابسته به صدر خواستار محاکمه نخست‌وزیر مستعفی عراق شد

  آوای شمال/ فراکسیون «سائرون» در پارلمان عراق که تحت هدایت «مقتدی الصدر» قرار دارد، روز یکشنبه خواستار محاکمه «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر مستعفی این کشور شد.

  به گزارش القدس العربی، فراکسیون سائرون، پس از اقدام پارلمان در پذیرش استعفای نخست‌وزیر، اعلام کرد که در تعیین نخست‌وزیر جدید دخالت نمی‌کند چون آن را «حق تظاهرات‌کنندگان» می‌داند.

  سائرون با اعلام این موضع، همچنین اعلام کرد که خواستار محاکمه عادل عبدالمهدی و شماری از وزرای دولت او و سران امنیتی به اتهام «قتل تظاهرات‌کنندگان» است.

  عراق از دو ماه پیش (اول اکتبر) شاهد اعتراضات خیابانی است که به دلیل حضور افراد مسلح نفوذی و همچنین به دلیل درگیری نیروهای امنیتی با افرادی که قصد حمله به نقاط حساس مثل تأسیسات نفتی یا دولتی داشته‌اند، و همچنین به دلیل شرایط مبهم در حاشیه اعتراضات، بیش از سیصد نفر جان باخته‌اند.

  «صباح الساعدی» عضو فراکسیون سائرون، از دستگاه قضای عراق خواست، «دادگاه مختص انقلاب» تشکیل بدهد تا نخست‌وزیر، اعضای دولت او و سران امنیتی عراق در هر سطحی که باشند، که در قتل معترضان سهیم هستند، ممنوع الخروج و محاکمه شوند.

  سائرون در حالی خواستار محاکمه مسئولان عراقی است که حضور افراد نقابدار و ناشناس در جمع  معترضان بارها طی دو ماه گذشته به تصویر کشیده شده که در حال شلیک به معترضان و نیروهای امنیتی هستند. در جدیدترین مورد نیز افراد نقابدار ناشناس که از معترضان محلی نبوده‌اند، کنسولگری ایران در نجف را آتش زدند.

  برچسب ها :

  نظرات