آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 15 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 11007
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۷:۱۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  نخستین هواپیمای ایرانی تا ساعاتی دیگر در صنعا فرود می‌آید

  آوای شمال/ منابع رسانه‌ای اعلام کردند که طی چند ساعت آینده، نخستین هواپیما از خطوط هوایی ایرانی در فرودگاه بین‌المللی صنعا فرود خواهد آمد و نیروی هوایی یمن نیز طی چند روز آینده، نخستین پرواز مستقیم به تهران را باز خواهد کرد. بر اساس گزارش پایگاه خبری «سماپرس» این اقدام، تنها چند ساعت پس از […]

  آوای شمال/ منابع رسانه‌ای اعلام کردند که طی چند ساعت آینده، نخستین هواپیما از خطوط هوایی ایرانی در فرودگاه بین‌المللی صنعا فرود خواهد آمد و نیروی هوایی یمن نیز طی چند روز آینده، نخستین پرواز مستقیم به تهران را باز خواهد کرد.

  بر اساس گزارش پایگاه خبری «سماپرس» این اقدام، تنها چند ساعت پس از امضای توافق میان تهران و صنعا مبنی بر تسهیل پروازهای مستقیم میان دو کشور صورت می‌گیرد. این توافقنامه در تهران امضا شده است.

  تحلیل‌گران بر این باورند که اجرایی شدن سریع این توافقنامه غافلگیر کننده بود و برخی نیز اعلام می‌کنند که این اقدام در چارچوب گشایش در روابط یمن با کشورهای دیگر پس از انقلاب ۲۱ سپتامبر است و یکی از کشورها نیز ایران است. انجام پروازهای مستقیم با یمن در افزایش مبادلات تجاری میان دو کشور بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

  این اقدام تنها پس از گذشت یک روز از اظهارات «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله مبنی بر ایجاد روابط حسنه با برخی کشورها پس از موضع‌گیری منفی کشورهای حاشیه خلیج فارس در قبال تحولات یمن پیگیری شد و امروز نخستین پرواز مستقیم ایران به یمن انجام می‌شود.

  بر اساس یادداشت تفاهم امضا شده میان صنعا و تهران، ۱۴ سفر هوایی در هفته از سوی ایران و یمن می‌تواند انجام شود.

  «محمد عبدالقادر» سرپرست اداره کل هواپیمایی کشوری و هواشناسی یمن و معاون حمل و نقل هوایی ایران این توافقنامه را امضا کردند.

  برچسب ها :

  نظرات