آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ , Friday 22 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 10967
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۶:۰۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  لایحه جدید درباره توافق هسته‌ای/ کاخ سفید واکنش نشان داد

  آوای شمال/ خبرگزاری رویترز انگلیس (Reuters): اوباما لایحه ای که اجازه ارزیابی توافق ایران را به کنگره می دهد، وتو خواهد کرد.   کاخ سفید روز شنبه اعلام کرد: باراک اوباما لایحه اخیری که در سنای آمریکا مطرح شده را وتو خواهد کرد. این لایحه به کنگره اجازه خواهد داد که درباره توافق هسته ای […]

  آوای شمال/ خبرگزاری رویترز انگلیس (Reuters):

  اوباما لایحه ای که اجازه ارزیابی توافق ایران را به کنگره می دهد، وتو خواهد کرد.

   

  کاخ سفید روز شنبه اعلام کرد: باراک اوباما لایحه اخیری که در سنای آمریکا مطرح شده را وتو خواهد کرد. این لایحه به کنگره اجازه خواهد داد که درباره توافق هسته ای بین آمریکا و دیگر کشورهای مذاکره کننده با ایران اظهار نظر کرده و در آن بازنگری کند.

  برنادت میهان، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا تاکید کرد: اوباما به وضوح گفته است که اکنون زمان مناسبی برای تصویب لایحه جدید درباره ایران نیست. به گفته وی، آمریکا باید به مذاکره کنندگان شانس موفقیت بدهد، نه این که تلاش های آنان را دچار مشکل کند.

  روزنامه آمریکایی واشگتن پست (WP):

  درحالی که نتانیاهو به واشنگتن می رود، توافق با ایران نزدیک تر می شود.

  روز سه شنبه، بنامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به واشنگتن رفته و تلاش خواهد کرد کنگره را علیه توافق هسته ای با ایران تحریک کند. از نظر نتانیاهو توافق بر سر برنامه هست ای ایران، خطرناک است.

  در همین حال جان کری، وزیر خارجه آمریکا برای دستیابی به توافقی تاریخی با ایران تلاش می کند. این توافق فرصتی را در اختیار جهان می گذارد تا درصورت ذخیره مواد بمب هسته ای توسط ایران به آن واکنش نشان دهد.

   پایگاه اطلاع رسانی شبکه یورونیوز (Euronews):

  واکنش رییس جمهوری روسیه به قتل نمتسف.

  ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه به حادثه قتل بوریس نمتسف، از مخالفان سرشناس دولت این کشور واکنش نشان داد. آقای پوتین وعده داد که اقدامات لازم برای شناساسی و دستگیری عامل یا عاملان این حادثه انجام شود. بوریس نمتسف نیمه شب جمعه به ضرب گلوله افراد ناشناس به قتل رسید.

  رییس کمیته تحقیق روسیه با تاکید بر اینکه تمام احتمالات در نظر گرفته خواهند شد گفت: نخستین فرضیه این است که قتل با انگیزه تحریک مردم و بی ثبات کردن روسیه است. به این منظور کسانی که از هیچ کاری برای رسیدن به اهدافشان دریغ نمی کنند، نمتسف را قربانی کرده اند.

  برچسب ها :

  نظرات