آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ , Tuesday 26 January 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 108940
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ آبان, ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  ساخت نیروگاه و بازسازی شبکه برق سوریه توسط ایران

  به گزارش آوای شمال؛

  ساخت نیروگاه و بازسازی شبکه برق سوریه توسط ایران

  آوای شمال/ رضا اردکانیان در حاشیه نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق با اشاره به اینکه ایران در حال حاضر در حال ساخت ۵۲۶ مگاوات نیروگاه برق در سوریه است، گفت: ایران در حال بازسازی تجهیزات صنعت برق سوریه در منطقه لاذقیه است.

  وی با اشاره به اینکه ما به دنبال توسعه همکاری با سوریه از مسیر عراق هستیم، گفت: همکاری در صنعت برق منطقه‌ای به توسعه پایدار کمک کند، به همین جهت در شرایط کنونی در حال ساخت ۵۲۶ مگاوات نیروگاه برق در سوریه هستیم.

  وی در پاسخ به این سؤال که با توجه به عدم تکیه بودجه به نفت، آیا صنعت برق نیز در بودجه دیده خواهد شد یا خیر، گفت: زمانی که بودجه وابستگی عمده‌ای به نفت داشته باشد نیز عمدتا صنعت برق متکی به منابع داخلی است.

  اردکانیان افزود: بخش عمده‌ای از حدود ۲۳ هزار میلیارد تومان گردش مالی صنعت برق کشور متکی به منابع داخلی است و این صنعت متکی به صادرات تجهیزات و خدمات مهندسی است و فکر می‌کنم که از این حیث مشکلی در ارتباط با صنعت برق نداشته باشیم.

  اردکانیان در پاسخ به این سؤال که با پیوستن ایران به اوراسیا چه تحولاتی برای صنایع و تولیدکنندگان داخلی رخ خواهد داد، گفت: طبیعتاً توجه و تمرکز ما ابتدا بر روی ۸۶۲ قلم کالایی است که یا از تخفیف و یا معافیت تعرفه‌ای برخوردار است، بنابراین ما بیشتر به دنبال این هستیم که بخش خصوصی ما و تولیدکنندگان ما و تجار بتوانند به صورت راحت‌تری در بازارهای ۱۹۰ میلیون نفری کشورهای عضو اوراسیا حضور پیدا کنند.

  وزیر نیرو ادامه داد: طبیعتاً تولیدکنندگان تجهیزات برقی نیز از این حیث در صورت کیفیت محصولات و قابل رقابت می‌توانند از این جایگاه بهره‌مند شوند.

  برچسب ها :

  نظرات