آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ , Wednesday 27 January 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 108930
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ آبان, ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  زلزله دوباره در فیلیپین، این بار در حضور «دوترته»

  به گزارش آوای شمال؛

  زلزله دوباره در فیلیپین، این بار در حضور «دوترته»

  آوای شمال/ چهارشنبه شب وقوع زمین‌لرزه‌ای به قدرت ۶.۵ ریشتر در جنوب فیلیپین خسارات جانی و مالی بر جای گذاشت.

  به نوشته خبرگزاری «رویترز»، مقامات محلی گزارش کردند که شدت زمین‌لرزه به اندازه‌ای بود که در نتیجه آن تعدادی ساختمان فروریخته است. پیش از این در نتیجه زمین‌لرزه ۶.۳ ریشتری ۱۶ اکتبر (۲۴ مهرماه) و زمین‌لرزه ۶.۶ ریشتری ۲۹ اکتبر ماه (۷ آبان ماه)، بسیاری از ساختمان‌ها در «میندانائو» تضعیف شده بود.

  یکی از کارکنان بخش رفاه اجتماعی فیلیپین اعلام کرد که در این حادثه دستکم پنج نفر در استان «کوتاباتو» جان خود را از دست داده‌اند.

  تعداد قربانی‌های حادثه زمین‌لرزه امروز (پنجشنبه) در فیلیپین، تعداد کشته شدگان مجموع زمین‌لرزه‌های این کشور از ۲۴ مهر ماه تاکنون را به ۲۰ نفر افزایش داده است.

  بر اساس این گزارش، جدیدترین زمین‌لرزه فیلیپین در ۳۳ کیلومتری شمال شرقی شهر «تولونان» در استان کوتاباتو واقع در غرب شهر «داوائو» به وقوع پیوسته است.

  این زمین‌لرزه در حالی رخ داده که «رودریگو دوترته» رئیس‌جمهور فیلیپین هم در این منطقه حضور داشته است، هرچند که سخنگوی وی می‌گوید در این حادثه به دوترته آسیبی نرسیده است.

  در پی وقوع این زمین لرزه، عملیات امداد و جست‌وجو برای یافتن قربانیان احتمالی، از دیشب در جریان است. پلیس می‌گوید ۹ نفر زخمی را که بر اثر فروریختن یک ساختمان، درون آپارتمانی گرفتار شده بودند، نجات داده است.

  بر اساس گزارش رویترز، از خسارات این زمین‌لرزه می‌توان به فروریختن یک هتل ۶ طبقه در «کیداپاون» اشاره کرد که البته در حین وقوع این حادثه، کسی در آنجا حضور نداشت.

  مؤسسه لرزه‌نگاری و مطالعات آتش‌فشان فیلیپین به شهروندان این کشور توصیه کرده است با توجه به اینکه احتمال وقوع زمین‌لرزه‌های بیشتر و پس لرزه‌های قوی‌تر وجود دارد، حتی‌الامکان در خارج از خانه‌های خود بمانند.

  برچسب ها :

  نظرات