آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ , Sunday 24 January 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 108879
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ آبان, ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۶
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  «جوکر» پشت دیوارهای آمریکا مغلوب شد/ «مالفیسنت» صدرنشین شد

  به گزارش آوای شمال؛

  «جوکر» پشت دیوارهای آمریکا مغلوب شد/ «مالفیسنت» صدرنشین شد

  آوای شمال/ به نقل از ورایتی، فیلم سینمایی «مالفیسنت: معشوقه شیطان» با بازی «آنجلینا جولی» توانست جلوی سیطره «جوکر» در خارج از مرزهای آمریکا و در گیشه بین‌المللی را بگیرد و بالاترین فروش را برای خود ثبت کند.

  «مالفیسنت» با فروش ۶۴ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار در ۵۶ کشور دیگر با مجموع فروش ۲۲۸ میلیون دلاری در صدر گیشه جهانی ایستاد.

  این فیلم با بودجه تولید ۱۸۵ میلیون دلاری در گیشه داخلی آمریکا ناامیدکننده ظاهر شد با این وجود در خارج از آمریکا بسیار موفق‌تر نتیجه گرفت.

  مالفیسنت توانست در چین با ۴۲ ملیون دلار، روسیه با ۲۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار، مکزیک با ۱۵ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار و برزیل با ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار بازگشتی خوب برای نسخه سال ۲۰۱۴ خود در این کشورها داشته باشد.

  در این میان «جوکر» محصول کمپانی برادران وارنر که این روزها یکه‌تاز گیشه آمریکاست با ۳۸ درصد اُفت فروش در باکس‌آفیس بین‌المللی در مجموع در ۷۹ کشور ۴۷ میلیون دلار فروش داشت. با این وجود این فیلم با مجموع فروش ۵۷۱ میلیون و ۵۰۰ هزار دلاری در خارج آمریکا و مجموع فروش کلی ۸۴۹ میلیون و ۱۰۰ هزار دلاری همچنان پیشتاز است.

  این فیلم با بازی «واکین فینِکس» بسیاری از رکوردهای جهانی را ازآن خود کرده و در دو بخش بین‌المللی و جهانی نیز رکورد بالاترین فروش فیلم‌های رده R  را برای خود به ثبت رسانده است. «جوکر» همچنین رکورد سومین فیلم رده DC تاریخ را به خود اختصاص داده است.

  «جوکر» در بریتانیا با ۵۷ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار، مکزیک با ۳۹ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار، کره جنوبی با ۳۵ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار و ژاپن با ۳۲ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار فروش داشته است.

  برچسب ها :

  نظرات