آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ , Monday 18 January 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 108820
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ آبان, ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  وزیر سابق یمنی:

  عربستان و امارات جنوب یمن را بین خود تقسیم کرده‌اند

  به گزارش آوای شمال؛

  وزیر سابق یمنی: عربستان و امارات جنوب یمن را بین خود تقسیم کرده‌اند

  آوای شمال/ «صلاح الصیادی» وزیر مشاور سابق دولت «عبد ربه منصور هادی» (رئیس جمهور مستعفی یمن که مقیم ریاض شده) با بیان اینکه «احمد المیسری» و «صالح الجبانی» وزیران کشور و حمل‌ونقل دولت منصور هادی، قربانی‌ بعدی خواهند بود، گفت: هر کسی که با امارات دشمنی داشته باشد عربستان به نیابت از منصور هادی خواهان برکناری وی خواهد شد.

  اظهارات این مقام سابق دولت منصور هادی با افشای طرح سوء قصد به جان وزیران کشور و حمل و نقل یمن در  شهر «عتق» مرکز استان «شبوه» درجنوب شرق یمن همزمان شده است.

  «صلاح الصیادی» در پیام متنی در حساب فیسبوک خود خطاب به المیسری گفت: اگر فکر می‌کنید که برادران (عربستان سعودی و امارات متحده عربی) به خاطر ما با هم اختلاف دارند، اشتباه می‌کنید. آنها با هم موافق هستند و بقیه چیزی جز ابزارهای بی قدرتی نیستند.

  وی افزود: همه بدانند که ائتلاف از قطب نمای خود و همچنین دولت منصور هادی از مقاصد ملی خود منحرف شده و اوضاع بسیار پیچیده است.

  روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی متن پیام وزیر سابق دولت منصور هادی را که در تبعید خودخواسته در مصر به سر می‌برد، منتشر کرد:

  سخنان «احمد المیسری» معاون نخست وزیر و وزیر کشور را در شبوه دنبال کردم و در مقابل آنچه او در آن سخنرانی گفت، سخنان کوتاه خود را به طور خلاصه یادآوری می‌کنم: سخنان شما عمیق است اما شما اولین و آخرین کسی نخواهید بود که آن را به زبان می‌آورید.

  – اگر گمان می‌کنی که برادران (عربستان و امارات) به خاطر ما با هم اختلاف دارند، اشتباه فکر می‌کنید. آنها با هم اتفاق نظر دارند و دیگران فقط ابزارهایی بی قدرت هستند.
  – تو و الجبوانی قربانی بعدی هستید. حرف‌های من را که تجربه‌ای دارم به یاد داشته باشید. همه آنهایی که با امارات دشمنی کنند، دارند عربستان به نیابت از منصور هادی خواهان برکناری خود خواهد شد.
  – آنهایی که مواضعی مخالف سیاست امارات در یمن داشته باشند اولین کسانی هستند که اسیر سازش‌های بی ارزش می‌شوند.
  -جنوب یمن دو بخش خواهد شد؛ عدن، ابین، لحج و الضالع متعلق به امارات می‌شود و شبوه، حضرموت و المهره به عربستان تعلق می‌گیرد و هر کسی با آن مخالفت کند از هوا بمباران می‌شود.
  – از حالا برای شما منزلی نزدیک خودم در قاهره پیدا می‌کنم، زیرا این سرنوشت همه کسانی است که از سرزمین ارزش‌ها و اصول ملی حرف می‌زنند و اگر گمان می‌کنید که کسی از دولت منصور هادی از شما و میهنش به زیان منافع خود دفاع می‌کند متوهم هستید.
  -باید تسلیم این واقعیت شویم که همان گونه که ائتلاف از قطب نمای خود منحرف شده دولت منصور هادی هم از مقاصد ملی خود منحرف شده است.

    پلیس استان «شبوه» در جنوب شرق یمن روز دوشنبه اعلام کرد: دو نفر را که قصد داشتند وزیران کشور و حمل و نقل دولت عبد ربه منصور هادی را در مرکز این استان ترور کنند، دستگیر کرده است.

  با این حال «احمد المیسری» بار دیگر روز گذشته تاکید داشت که باید از هرگونه تجاوز نیروهای ائتلاف سعودی – اماراتی جلوگیری کرد.

  وزیر کشور یمن طی نشستی با مقامات مسئول دولت محلی در استان «شبوه»، اظهار داشت که باید مقابل هرگونه تجاوز ائتلاف سعودی – اماراتی علیه یمن چه از طریق دولت آتی  یا هریک از کرسی‌های سیاسی در کشور ایستاد.

  وی افزود: یمنی‌ها دولتی می‌خواهند که در رأس آن یک رهبر باشد نه رئیس‌جمهوری مطیع. همچنین وزرایی رهبر باید در این دولت باشند.

  وزیر کشور دولت مستعفی یمن از هادی خواست که درک کند، دولت آتی نیازمند یک شخصیت ملی و قاطع است که بتواند کشور را اداره کند.

  الجبوانی وزیر حمل و نقل دولت مستعفی یمن هم اخیرا اشاره تلویحی به مقابله با جدایی‌طلبان در شبوه داشته و آن‌ها را پروژه امارات و دست نشانده‌های این کشور خواند.

  برچسب ها :

  نظرات