آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ , Tuesday 26 January 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 108736
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ آبان, ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  «صندلی فروشی» در دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه تهران نداریم

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ امیررضا رکن رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره برخی اخبار منتشر شده در زمینه فروش صندلی‌های رشته دندانپزشکی و تخلفات برخی دانشجویان در این رشته، توضیح داد: خوشبختانه تا کنون هیچ مورد تخلفی در زمینه فروش صندلی در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تهران نداشته‌ایم.

  وی با بیان اینکه زمانی که برخی خبرها در زمینه تخلف یکی از افراد در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مطرح شد ما مدارک دانشجویان را مورد ارزیابی جدی قرار دادیم، گفت: پس از بررسی‌های کاملی که صورت گرفت برای ما روشن شد که هیچگونه تخلفی در این زمینه وجود ندارد و مدارک تمام دانشجویان ما معتبر و مستند است.

  رکن با بیان اینکه برخورد با متخلفان باید با جدیت پیگیری شود گفت: با انجام برخی از این تخلفات حیثیت رشته دندانپزشکی و پزشکی زیر سوال نخواهد رفت بلکه ما باید با تخلفات به صورت جدی برخورد کنیم.

  رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه برای ورود دانشجویان خارجی به کشور نیز ضوابط و مقررات خاصی وجود دارد اعلام کرد: زمینه تخلف در این افراد نیز وجود نخواهد داشت این دانشجویان تقاضای خود را در سایتی که برای آنها در نظر گرفته شده ثبت می‌کنند و  اطلاعات و مدارک خود را بارگذاری می‌کنند، در نهایت مدارک و مستندات آنها توسط وزارت بهداشت و کمیسیون‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی مورد بررسی و راستی‌آزمایی قرار می‌گیرد و پس از تأیید این دانشجویان بدون کنکور وارد دانشکده مورد نظرشان می‌شوند.

  وی تصریح کرد: در خصوص دانشجویان ایرانی که برای تحصیل به خارج از کشور مراجعه کردند نیز قوانین و مقررات خاصی وجود دارد در بازه‌ای از زمان دانشجویانی که به کشورهای اروپایی مراجعه کرده بودند با افزایش قیمت ناگهانی دلار مواجه شدند و مشکلاتی برای آنها ایجاد شد.

  وی ادامه داد: در این راستا وزارت بهداشت اعلام کرد که این دانشجویان در صورتی که شرایط تعیین شده توسط ما را داشته باشند، می‌توانند برای تحصیل به یکی از دانشکده‌های کشور مراجعه کنند، اما توجه داشته باشید مدارک و مستندات این افراد علاوه بر اینکه یک بار در وزارت بهداشت مورد بررسی قرار می‌گیرد توسط دانشگاه‌ها نیز ارزیابی می‌شود و در صورتی که این افراد شرایط و ضوابط لازم را نداشته باشند پذیرش نمی‌شوند.

  رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: در مواقعی ممکن است تخلفاتی در این زمینه صورت گیرد و برخی از دانشجویان با جعل مدارک اقدام به درخواست کنند که شناسایی این تخلفات باید توسط مراجع مربوطه صورت گرفته و با متخلفان برخورد شود.

  رکن در پایان افزود: خوشبختانه از تعداد ۲۰۰ دانشجوی متخلفی که وزارت بهداشت اعلام کرد حتی یک مورد نیز در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران وجود نداشته است.

  برچسب ها :

  نظرات