آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 30 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 108724
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ آبان, ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  افزایش نزاع و درگیری در مازندران/ ساری رکورددار نزاع در استان

  مدیرکل پزشکی قانونی مازندران، آمار معاینات انجام شده، 6 ماه سالجاری در استان را 13 هزار 101 نفر اعلام کرد و گفت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل یک درصد افزایش داشت.

  آوای شمال/ به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان مازندران، علی عباسی با بیان اینکه آمار معاینات انجام شده، ۶ ماه سالجاری در استان را ۱۳ هزار ۱۰۱ نفر است، اظهار کرد: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل یک درصد افزایش داشت و از این تعداد ذکر شده ۸ هزار ۵۶۶ نفر مرد و بقیه زن هستند.

  وی افزود: بیشترین نزاع به ترتیب مربوط به شهرهای ساری با عدد ۲ هزار ۷۸۰، بابل با عدد هزار و ۶۰۷ و آمل با عدد هزار و ۳۵۸ نفر و کمترین موارد نزاع به ترتیب در شهرهای عباس‌آباد با عدد ۲۲۱ نفر ثبت شده است.

  براساس آمار ارجاعی از مراکز استان، در مردادماه ۲ هزار و ۳۳۶، شهریور با  ۲ هزار و  ۳۰۴، تیر با ۲هزار و ۲۶۷ به ترتیب بیشترین  و فروردین با هزار و ۸۹۵ کمترین مورد نزاع گزارش شده است.

  مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران با تاکید بر اینکه نزاع و درگیری بیشترین دلیل مراجعه افراد به مراکز پزشکی‌قانونی است، تصریح کرد: بخش قابل توجهی از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگیری از طرف مراجع قضایی و انتظامی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می‌شود که بر اساس نوع و میزان آسیب‌دیدگی با توجه به قانون مجازات اسلامی برای آنان گواهی صادر می‌شود.

  وی یکی از دلایل بالا بودن آمار نزاع را پائین‌بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و گفت: می‌توان با آموزش مهارت‌های زندگی به خصوص در سنین پایین میزان تحمل افراد را در شرایط استرس بالا برد تا افراد به جای درگیری فیزیکی، با بحث، گفت‌وگو و تفاهم مشکلات فی مابین را حل و فصل کنند.

  برچسب ها :

  نظرات