آوای شمال
  • گزیده اخبار :
  • یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ , Sunday 24 January 2021
    avayeshomal.ir
    یادداشت مخاطبین
    ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

    ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

    اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
    آرشیو سایت

  • کد مطلب : 108720
  • تعداد نظرات : ۰ نظر
  • تاریخ انتشار خبر : ۶ آبان, ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
  • شما اینجا هستید :اخبار استان
  •   

    ایجاد ۱۷۰ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد تا پایان امسال

    به گزارش آوای شمال؛

    آوای شمال/ حجت‌الله عبدالملکی در حاشیه دومین دوره آموزشی کارآفرینی جهادگران در مازندران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تسهیلات اشتغال در بخش‌های خدماتی، صنعتی، کشاورزی، دانش‌بنیان و صنایع کوچک و خانگی پرداخت شده است، اظهار کرد: تا پایان امسال ۱۷۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان با همکاری شبکه بانکی و پرداخت تسهیلات ایجاد می‌شود.

    وی با بیان اینکه مدل اشتغال کمیته امداد به عنوان یکی از معتبرترین روش‌های اشتغال‌زایی مورد توجه قانون‌گذاران و سیاست‌گذاران اشتغال کشور است، تصریح کرد: ۴۰۰ هزار کارآفرین حرفه‌ای در کشور وجود دارد که اگر ۲۰ هزار نفر از آنان را در حوزه اشتغال محرومان وارد کنیم، بخش زیادی از مساله بیکاری محرومان حل می‌شود.

    معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور با اشاره به اینکه کمیته امداد یکی از دستگاه‌های برتر و تأثیرگذار در زمینه اشتغال‌زایی در کشور است، ادامه داد: کسانی که تحت پوشش بوده و یا محرومانی که تحت حمایت نیستند بر اساس ضوابط به منظور خودکفایی آنها، با استفاده از روش‌های علمی و رویکرد جهادی، برنامه‌ریزی لازم انجام می‌شود.

    این مسؤول افزود: تلاش می‌کنیم بخش قابل توجهی از اشتغال کشور را به نفع محرومان ایجاد کنیم و منابع بانکی و مالی کشور به هر مقدار که هست را به نفع اقشار محروم جامعه جذب و هدایت کنیم.

    عبدالملکی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت جهادگران کارآفرین در امور اداری، آموزش بازاریابی و فروش، پیداکردن راهبران شغلی، نظارت بر طرح‌ها، مشاوره شغلی و… در دستور کار کمیته امداد است، بیان کرد: تلاش می‌کنیم تا حداقل هزار نفر جهادگر کارآفرین با انگیزه جهادی و انقلابی با کمیته امداد همکاری کنند و به این نهاد در بخش اشتغال و خودکفایی نیازمندان کمک کنند.

    وی از پرداخت ۱۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به مددجویان در ۷ ماهه سال جاری خبر داد و گفت: در این مدت ۶۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان ایجاد شده است.

    معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور با اشاره به اینکه دومین دوره آموزشی جهادگران کارآفرین در استان مازندران با حضور ۳۰ جهادگر کارآفرین برگزار شد، گفت: مازندران در حوزه راهبران شغلی و دانش بنیان از استان‌های خوب کشور است و تا پایان سال‌جاری خبرهای خوبی در این بخش از استان داریم.

    برچسب ها :

    نظرات