آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ , Sunday 7 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 108690
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ آبان, ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  سرمایه‌گذاری ۱۲۵ میلیارد ریالی در ۷ موقوفه مازندران

  مدیرکل اوقاف مازندران گفت: 7 طرح سرمایه‌گذاری به ارزش 125 میلیارد ریال در برخی از موقوفات به زودی عملیاتی می‌شود.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام حیدری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت دهه وقف، اظهار کرد: ۱۴ هزار و ۲۸۹ موقوفه در استان مازندران ثبت شده است.

  وی با اعلام اینکه سال گذشته ۸۹ وقف ثبت شده و در سال جاری ۵۰ مورد به ثبت رسیده است، گفت: وقفیات ما مربوط به مسائل روز جامعه است.

  مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران، خاطرنشان کرد: بیش از ۲۰۰ هزار رقبه در استان مازندران وجود دارد، مازندران در امور خیر نسبت به دیگر نقاط کشور کم نظیر است.

  وی با اشاره به اجرای طرح آرامش بهاری در روزهای ابتدای سال،افزود: در ۲۴۹ امامزاده اوقاف به مردم خدمات می‌دهد.

  حیدری به اقدامات انجام شده برای اجرای نیت واقفان، افزود: ۸۳ میلیارد ریال برای اجرای نیت مذهبی موقوفات، اجرای نیت اجتماعی موقوفات، اجرا نیت مدارس علوم دینی، اجرای نیات مساجد، اجرای نیات بقاع متبرکه، راه‌اندازی و فعال سازی ۱۱ مرکز اجتماعی فرهنگی، خرید دو دستگاه پرتابل تنفس مصنوعی، اعزام افراد به عتبات عالیات و برپایی موکب در شهر مقدس سامرا در ایام اربعین حسینی هزینه شده است.

  این مسؤول با اعلام اینکه طرح بصیرت عاشورایی در ۳۰۰ بقعه متبرکه مازندران اجرا شده است، گفت: طرح شمیم حسینی با هزینه ۷۰۰ میلیون تومان در ۲۰ شهرستان مازندران و با حضور ۳ هزار و ۱۰۶ نفر پیگیری شده است.

  حیدری به اقدامات انجام شده برای توسعه فعالیت عمرانی در سطح اماکن متبرکه استان، افزود: ۱۳۰ پروژه به مساحت ۹ هزار و ۶۰۰ متر عملیاتی شده که بخشی از این پروژه‌ها در دهه وقف اجرا می‌شود.

  وی با اعلام اینکه بیش از ۲ هزار بسته لوازم التحریر در بین دانش آموزان کم بضاعت استان توزیع شده است، افزود: در عرصه‌های قرآنی اقدامات مناسبی انجام شده است.

  مدیرکل اوقاف مازندران گفت: هفت طرح سرمایه‌گذاری به ارزش ۱۲۵ میلیارد ریال در برخی از موقوفات به زودی عملیاتی می‌شود.

  وی ادامه داد: ۱۲ پروژه عمرانی موقوفات با توجه به مشکلات اقتصادی حاکم بر جامعه عملیاتی می‌شود.

  حیدری با اعلام اینکه همه بدهی‌های ادارات را پرداخت کردیم، ادامه داد: بودجه‌های دولتی و اسناد خزانه و اعتبارات تملک دارائی انجام شده است.

  وی با اشاره به مشکلات سرمایشی که در یکی از مراکز درمانی استان مازندران وجود داشت، گفت: از محل موقوفات اعتباراتی برای تامین نیازهای سرمایشی یکی از مراکز درمانی مرکز استان اختصاص پیدا کرده است.

  برچسب ها :

  نظرات