آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ , Wednesday 27 January 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 108687
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ آبان, ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  سرپرست جدید دادگاه‌های تجدیدنظر مازندران منصوب شد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ به نقل از روابط عمومی دادگستری مازندران  حجت‌الاسلام محمدصادق اکبری در مراسم تودیع و معارفه سرپرست دادگاه‌های تجدیدنظر مازندران با بیان اینکه قوه قضاییه یکی از ارکان مهم نظام جمهوری اسلامی است، افزود: همکاران قضایی باید با توجه به اهمیت کار در دستگاه قضایی، پشتکار، دقت، نفوذ ناپذیری، قاطعیت و رفتار مناسب با مراجعین را سرلوحه کار خود قرار دهند.

  وی افزود: در نیمه اول سال در دادگاه تجدیدنظر شاهد آمار بالای رسیدگی به پرونده‌ها و کاهش اطاله دادرسی بوده‌ایم و امیدواریم این روند ادامه یابد.

  رئیس کل دادگستری استان مازندران در ادامه بیان کرد: برخی از مشکلات اطاله دادرسی با ورود فناوری‌های نوین، حل شده  است به عنوان نمونه، هم اکنون ۹۰ درصد ابلاغ‌ها در استان به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و برنامه ما رساندن به بالاترین درصد آن است.

  این مسؤول با اشاره به حجم بالای پرونده‌ها، وجود پرونده‌های مسن و کمبود شعب در دادگاه‌های تجدیدنظر گفت: در راستای کوتاه‌کردن زمان دادرسی و بهبود دقت و سرعت در کار، شعب دادگاه‌های تجدیدنظر را از ۳۱ شعبه به ۳۶ شعبه افزایش داده‌ایم.

  اکبری با اشاره به حساسیت و مسؤولیت خطیر محاکم تجدیدنظر و جایگاه و مسؤولیت قضات پرتلاش آن گفت: باید در این مسؤولیت به عدالت‌محوری و حق‌طلبی که خواسته مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی است اهتمام خاص داشته باشیم.

  وی در ادامه به اخلاق‌مداری اشاره کرد و گفت : با ید با تمام کمبود‌ها و کاستی‌ها و سختی‌هایی که بواسطه تراکم پرونده‌ها در دستگاه قضایی متوجه قضات است در رفتار با مردم و مراجعان به دستگاه قضایی با حسن خلق رفتار کنیم زیرا اخلاق‌مداری می‌تواند موجب تغییر نگرش مردم به دستگاه قضایی شود.

  رئیس کل دادگستری مازندران گفت: این جلسه به مناسبت تکریم آقای موسوی‌ها که بیش از یک دهه، صبورانه در دستگاه قضایی منشا خیر و برکت بودند وهمچنین معارفه آقای غفاری از قضات پرتلاش با کارنامه بسیار درخشان در عرصه‌های مختلف قضایی است

  در این مراسم از زحمات حجت‌الاسلام موسوی‌ها سرپرست دادگاه‌های تجدیدنظر استان مازندران تقدیر و علی غفاری به عنوان سرپرست جدید معرفی شد.

  برچسب ها :

  نظرات