آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ , Wednesday 27 January 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 108599
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ آبان, ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
 • شما اینجا هستید :فرهنگی > فضای مجازی
 •   

  «چراغ» به پرسش‌های رسوب کرده جواب می‌دهد/ چرایی انتخاب یک پوشش

  به گزارش آوای شمال؛

  «چراغ» به پرسش‌های رسوب کرده جواب می‌دهد/ چرایی انتخاب یک پوشش

  آوای شمال/ المیرا سماواتی مجری جوان تلویزیون که این روزها با برنامه «چراغ» در شبکه پنج سیما دیده می‌شود، درباره اجرای این برنامه گفتگو محور که با موضوع عفاف و حجاب روی آنتن می‌رود، بیان کرد: مجری به ویژه در برنامه‌های گفتگومحور باید نسبت به موضوع برنامه اطلاعات دقیق داشته باشد تا بتواند مخاطب را درگیر برنامه کند و مهمان را برای رسیدن به پاسخی منطقی به چالش بکشد.

  وی با اشاره به روند تولید برنامه ادامه داد: پیش تولید برنامه «چراغ» چند ماه پیش، صورت گرفت و در این روند اطلاعات ما نسبت به چگونگی این برنامه افزایش یافت. یکی از ویژگی‌های برنامه این است که لحن و ریتم گفتگوها، نوع صدای مجری و واژگان انتخابی باید با برنامه مناسبت داشته باشد و این رویکرد، اشراف به موضوع برنامه را می‌طلبد چون هر برنامه، ویژگی خاص خود را داراست.

  سماواتی با اشاره به موضوع برنامه تاکید کرد: برنامه «چراغ» در شبکه پنج اولین برنامه‌ای است که با یک نگاه تخصصی و متفاوت نسبت به موضوع عفاف و حجاب کار می‌کند. اینکه حیا و عفت در  جامعه ما در چه وضعیتی قرار دارد؟ من دغدغه‌مند این موضوع هستم و مهمانانی هم که به برنامه دعوت می‌کنیم هر یک دغدغه‌هایی این چنینی دارند.

  سماواتی یادآور شد: در سمینارها و کارگروه‌های مختلفی درباره اینکه پوشش به معنای چادر نیست، کار کرده‌ایم و در این برنامه هم برخی از همین دیدگاه‌ها را دنبال می‌کنیم. قشر زیادی در جامعه ما در عین داشتن حجاب کامل، پوشش مانتو را انتخاب کرده اند اما تاکنون اینها را نادیده گرفته‌ایم و آنها را با یک نگاه صفر و صدی، تفکیک کرده‌ایم.

  وی اضافه کرد: در این برنامه، فرصت خوبی برای ارتباط با هموطنان در داخل یا خارج کشور ایجاد شد تا اولویت حیا و عفت در پوشش را مطرح کنیم. من در این برنامه به راحتی از مهمان، چرایی انتخاب چادر را می‌پرسم و او نظرش را می‌گوید.

  سماواتی همچنین بیان کرد که این برنامه در ۲۹ قسمت تدارک دیده شده است که هنوز ۲۳ قسمت باقی مانده است و بعد از این مخاطبان بیشتری جذب خواهند شد.

  این مجری در پایان یادآور شد: در «چراغ» از نگاه جامعه‌شناسانه، روان‌شناسانه، فرهنگی، اخلاقی و مذهبی به موضوع می‌پردازیم و پرسش‌های مبهم رسوب شده در ذهن جوانان و نوجوانان را جواب می‌دهیم. فضای مجازی فعال برنامه و ساعت پخش خوب، امکان مناسبی برای مبلغان فراهم کرده تا در شرایطی که امکان رفتن به سراسر کشور را ندارند بتوانند با همه جا ارتباط برقرار کنند.

  «چراغ» به تهیه کنندگی مصطفی هیودی، کارگردانی فرزام محبی و سردبیری حسن وزیری هر هفته چهارشنبه و پنجشنبه ساعت ۲۲:۳۰ از گروه اجتماعی شبکه پنج با مدیریت مجید اکبرشاهی روی آنتن می‌رود و روز بعد ساعت ۱۳ بازپخش می‌شود

  برچسب ها :

  نظرات