آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ , Monday 25 January 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 108557
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ آبان, ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  پاریس:

  خواستار تداوم آتش‌بس فعلی در شمال سوریه هستیم

  به گزارش آوای شمال؛

  پاریس: خواستار تداوم آتش‌بس فعلی در شمال سوریه هستیم

  آوای شمال/ سخنگوی  وزارت خارجه فرانسه در نشست هفتگی چهارشنبه با خبرنگاران ضمن پرداختن به مسائل روز فرانسه و اروپا، درباره آخرین تحولات منطقه غرب آسیا از جمله «سوریه» به اظهار نظر پرداخت.

  به نوشته «وبگاه وزارت خارجه فرانسه» سخنگوی وزارت خارجه فرانسه درباره یادداشت تفاهم سه‌شنبه روسیه و ترکیه درباره شمال سوریه گفت: «ما به توافق دیروز روسیه و ترکیه توجه داشتیم. اولویت ما ادامه آتش‌بس کنونی و پایان بحران از طریق روش‌های دیپلماتیک است. »

  رؤسای جمهوری ترکیه و روسیه سه شنبه بعد از دیداری چند ساعته در شهر «سوچی» به توافقی در خصوص شمال سوریه دست پیدا کردند.

  دریکی از مفاد این توافقنامه آمده که دو طرف بر تعهد خود برای حفظ اتحاد سیاسی و تمامیت ارضی سوریه و محافظت از امنیت ترکیه تأکید کردند.

  به نوشته وبگاه وزارت خارجه فرانسه، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در ادامه با ذکر آخرین تلاش‌های رئیس جمهور فرانسه و گفت‌وگوهای او با روسای جمهور ترکیه و روسیه در خصوص حل بحران سوریه گفت: «آتش بس جدید باید با پیشرفت‌ در سه هدف اولویت‌گذاری‌شده در منطقه همراه شود. این سه هدف عبارتند از: ادامه دادن جنگ با تررویسم و مبارزه با داعش و حفظ نتایج به دست آمده توسط ائتلاف جهانی [ضدداعش]؛ محافظت از غیرنظامیان و جلوگیری از یک فاجعه انسانی دیگر و از سرگیری روند دستیابی به یک توافق سیاسی جامع در زمینه بحران سوریه و مطابق با مفاد مندرج در قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد.»

  وزارت خارجه فرانسه  هفته قبل به ترکیه در زمینه هرگونه اقدام نظامی در شمال شرقی سوریه هشدار داده بود

  به نوشته «خبرگزاری فرانسه»، وزارت خارجه فرانسه درباره هرگونه اقدام ترکیه که نبرد علیه داعش در سوریه را با تهدید مواجه می‌کند، هشدار داد.

  سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه در این باره گفت: «پاریس به شدت از خبر عملیات یکجانبه ترکیه در شمال شرقی سوریه که می‌تواند به ثبات این منطقه آسیب برساند و پیامدهای انسانی داشته باشد، نگران است.

  برچسب ها :

  نظرات